Trolejbusy Solarisa z alkomatem dla kierowcy pojadą do Wilna

Autor: miarecki. Poznań, 3 Stycznia 2018

41 trolejbusów dla wileńskiego przewoźnika VVT dostarczy podpoznański Solaris. To kolejny w ostatnim czasie duży kontrakt ze przedsiębiorstwem komunikacji publicznej na Litwie. Kilka tygodni wcześniej spółka wygrała przetarg na 150 autobusów, również dla wileńskiego VVT.

Zgodnie z podpisaną umową, wszystkich 41 trolejbusów zostanie dostarczonych do Wilna jeszcze w 2018 roku. Będę to modele Solaris Trollino 12 wyposażone, między innymi, w system odzyskiwania energii z hamowania, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, bezprzewodowy Internet i ładowarki USB dla pasażerów oraz system monitoringu wideo.

Jednym z dodatkowych elementów zwiększających bezpieczeństwo będzie też specjalny, wbudowany w kabinie kierowcy, alkomat, sprawdzający trzeźwość prowadzącego przed uruchomieniem pojazdu.

Trolejbusy marki Solaris są doskonale znane mieszkańcom Wilna. Pierwsze tego typu pojazdy polski producent dostarczył do stolicy Litwy już w 2004 roku. Łącznie z autobusami i trolejbusami w Wilnie, Kownie, i Poniewieży jeździ już blisko 200 pojazdów z logo Solarisa.

Dzięki realizacji podpisanej w listopadzie ubiegłego roku umowy z VVT na dostawę 150 autobusów (100 nowych Solarisów Urbino 12 oraz 50 sztuk Urbino 18 nowej generacji), a także nowego kontraktu na dostawę 41 trolejbusów, tylko w 2018 roku liczba ta zostanie podwojona.

Użyte w artykule zdjęcia: materały prasowe, Solaris / materiały prasowe
Ekocuda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.