Wyjątkowe paszporty dla osiemnastolatków

Autor: miarecki. Poznań, 1 Stycznia 2018

W 2018 roku każdy z osiemnastolatków, który odbierać będzie swój pierwszy paszport oprócz dokumentu uprawniającego do podróżowania po całym świecie otrzyma także „Pakiet na 100-lecie odzyskania niepodległości. Start w dorosłość”. Ale nowe, okolicznościowe paszporty wydawane będą dla wszystkich od połowy roku.

W ramach Programu „Niepodległa”, do dokumentu paszportowego dołączony zostanie okolicznościowy pakiet, w którym znajdzie się flaga RP, miniprzewodnik na temat symboli narodowych oraz wpinany znaczek „Niepodległa” – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Pakiet jest częścią szerokiego rządowego projektu „Polski Paszport 2018”. Nowy paszport będzie upamiętniał 100-lecie niepodległości Polski i szatą graficzną nawiązywał do wydarzeń i postaci związanych z historią odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.

Paszport według nowego wzoru będzie wydawany od połowy 2018 roku. Rocznie o wydanie paszportu wnioskuje w całym kraju średnio 1,4 mln osób. W Wielkopolsce – blisko 90 tysięcy.

Użyte w artykule zdjęcia: MSWiA, WUW
Ekocuda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.