Sport

Bieg Mikołajkowy z prezentami dla dzieci

Bieg Mikołajkowy  Foto: Hernik team

Już za tydzień, w sobotę 2 grudnia tradycyjnie nad Jeziorem Strzeszyńskim wystartuje IV edycja Biegu Mikołajkowego. Impreza odbędzie się na 2 dystansach biegowych: 4,3 km i 10 km, a zmagania w marszu Nordic Walking na trasie 4,3 km.

Zawodnicy na dystansie długim będą mieć do pokonania dwie pętle po dość wymagającej trasie z kilkoma podbiegami. W pakiecie startowym wszyscy zawodnicy otrzymają min. mikołajową czapkę, a na mecie unikatowy odlewany medal. Podobnie jak w latach ubiegłych o godzinie 11.00 odbędą się biegi dzieci na dystansach od 200 do 1500 m.

Głównym przesłaniem imprezy jest oczywiście promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, jednak Bieg Mikołajowy ma również na celu zjednoczenie biegaczy do pomocy dzieciom w tak ważnym dla nich dniu, jakim jest 6 grudnia.

5 zł z każdej opłaty wpisowej wpisowego przeznaczone zostanie w tym roku na zakup nowych rowerów dla dzieci z Domu Dziecka w Wągrowcu.

Warto dodać, że podczas zeszłorocznej edycji biegu udało się zebrać ponad 15 tysięcy złotych na remont trzech świetlic w Domu Dziecka, a nasz Święty Mikołaj po biegu zawiózł też do Wągrowca paczki ze słodyczami – dodaje Łucyk

W zeszłorocznej edycji biegu wystartowało ponad 2100 biegaczy.

Użyte w artykule zdjęcia: Hernik team

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz