Sport

Grand Prix na Malcie

Pływacy w Termach Maltańskich  Foto:

Pierwszy dzień Grand Prix polski w pływaniu przyniósł aż 7 wyników gwarantujących udział w Mistrzostwach Europy. 2 minima uzyskali Konrad Czerniak i Filip Zaborowski. Niespodzianką, dwie przegrane i brak kwalifikacji Wojciecha Wojdaka.

Sobotnie Grand Prix Polski w pływaniu było prawdziwym maratonem. Zawodnicy i zawodniczki walczyli o minimum Mistrzostw Europy w aż 22 konkurencjach. Wyniki były rewelacyjne i aż 6 zawodników uzyskało miejsce podczas Mistrzostw Europy. Wśród mężczyzn najlepszy wynik zanotował Konrad Czerniak.

Trenujący w Termach Maltańskich pod okiem Michała Szymańskiego uzyskał 2 minima, na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. W swoim trzecim występie na 100 metrów stylem motylkowym wygrał zdecydowanie, ale czas nie dał mu trzeciej przepustki do Mistrzostw Europy. Po pierwszym dniu z dwóch uzyskanych kwalifikacji cieszył się także Filip Zaborowski. Zawodnik ze Szczecina wygrał na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym pokonując Wojciecha Wojdaka, dla którego brak kwalifikacji to spore rozczarowanie.

Bardzo dobry wynik uzyskał również Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań wygrał o 0,01 sekundy z Konradem Czerniakiem na 100 metrów stylem dowolnym co dało mu przepustkę do Kopenhagi. W drugim swoim występie Majchrzak zwyciężył na 200 metrów stylem zmiennym.

Wśród mężczyzn listę zawodników, którzy uzyskali minimum, uzupełnił Kacper Stokowski, pokonując rywali na 100 metrów stylem grzbietowym w bardzo dobrym czasie 50,84 sek.

Aleksandra Urbańczyk oraz Alicja Tchórz okazały się najlepszymi zawodniczkami pierwszego dnia i jedynymi kobietami, które uzyskały kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Alicja Tchórz, która 2 lata temu pobiła w Termach Maltańskich rekord Polski zwyciężyła na 200 metrów stylem zmiennym. W sprincie, na 50 metrów stylem dowolnym, Urbańczyk zanotowała bardzo dobry rezultat 24,38 sek., który okazał się przepustką do Kopenhagi.

W niedzielę, dalsza część zawodów Grand Prix Polski. Na starcie zobaczymy m.in. Radosława Kawęckiego, który będzie chciał powiększyć grono reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy. Początek zmagań na Termach Maltańskich już od 9:00.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz