Wilda

Przystanki wiedeńskie na Wildze już gotowe

Przystanki wiedeńskie na Wildze już gotowe  Foto: UMP

Przystanki wiedeńskie na ulicy Górna Wilda są już gotowe. Będziemy mogli z nich korzystać już od wtorku (21.11). Tego dnia zostanie w tym miejscu przywrócony także normalny ruch samochodów.

Budowa samych przystanków była również okazją do wyremontowania chodników w pobliżu inwestycji. Postawiono także nowe wiaty i uporządkowano zieleń w pobliżu przystanków. Wykonane zostało też odwodnienie przystanków oraz przebudowano sieć trakcyjną.

Budowa przystanków na ul. Górna Wilda zakończyła się 2 tygodnie przed planowanym terminem.  Choć będziemy mogli korzystać już z przystanków, to trwać jeszcze będą w tym miejscu drobne prace kosmetyczne i wykończeniowe. Nie będą one jednak uciążliwe dla pasażerów.

Przystanki wiedeńskie są dużym ułatwieniem przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z bimby. Podwyższony fragment jezdni wpływać ma także na bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej. Samochody nie mogą tędy przejechać, gdy na przystanku stoi tramwaj.

Pierwszy przystanek wiedeński pojawił się na ul. Strzeleckiej i początkowo nie wszyscy kierowcy wiedzieli jak się tędy jeździ. Takich rozwiązań będzie w Poznaniu więcej. Kolejne przystanki wiedeńskie mają powstać podczas przebudowy ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, PIM / Krzysztof Kaczanowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz