Swarzędz

Tak będzie wyglądać kąpielisko w Swarzędzu?

Tak będzie wyglądać kąpielisko w Swarzędzu?  Foto:

Jezioro w Swarzędzu ma szansę zmienić się w najbliższych latach nie do poznania. Przyjęta została właśnie koncepcja budowy kąpieliska na jeziorze i dodatkowych atrakcji służących aktywnemu wypoczynkowi na samej plaży.

Projekt kąpieliska nad Jeziorem Swarzędzkim przedstawiony radnym przewiduje wydzielenie kąpieliska z jeziora. Ma być do tego wykorzystany specjalny system stałych i ruchomych barier i systemu filtrów. Tak wygrodzony fragment jeziora ma także oczyszczać wodę w reszcie swarzędzkiego akwenu.

Niestety, nie jest możliwe szybkie oczyszczenie całego jeziora, choć cały czas trwają prace zmierzające do całkowitego odcięcia dopływu ścieków i poprawy czystości wody – przyznaje Burmistrz – musimy jednak dążyć do stworzenia infrastruktury rekreacyjnej, która będzie również oczyszczała nasze jezioro.

Kolejne inwestycje planowane są na samej plaży miejskiej. Ma tutaj powstać boisko do piłki plażowej, pomosty z mariną, miejsce do grillowania, plac zabaw i budynki techniczne odpowiedzialne za oczyszczanie wody. Cały projekt wymaga jeszcze wielu uzgodnień i uzyskania stosownych zezwoleń.

Najbardziej prawdopodobny termin realizacji to 2019-2020 rok – informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Użyte w artykule zdjęcia:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Jeśli marina, czyli po prostu przystań ma tak wyglądać jak na wizualizacji to lepiej ten pomysł skonsultować z praktykami wodniakami. Bo to co na obrazku jest kompletnie nieprzemyślane.