Zwycięstwo szczypiornistów Grunwaldu

WKS Grunwald Poznań - GKS Żukowo 20:18 (8:10) - Poznań 04.02.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
WKS Grunwald Poznań - GKS Żukowo 20:18 (8:10) - Poznań 04.02.2017 r.

Nie bez problemów, jednak w meczu 14 kolejki I ligi piłki ręcznej, szczypiorniści Grunwaldu Poznań pokonali GKS Żukowo 20:18.

W pierwszej połowie niewiele zapowiadało końcowe zwycięstwo poznaniaków. Podopieczni Rafała Walczaka, po 7 minutach gry przegwywali już 0:3, a goście zdecydowanie nie mieli zamiaru zwolnić tempa. Mimo prób strzeleckich, wojskowi nie potrafili grać skuteczniej, co pozwoliło by przyjezdni, od 17 minuty grali już z przewagą 4 bramek, a od 28 aż 5 bramek. Co ciekawe dla Grunwaldu osiem bramek zdobyło tylko dwóch zawodników Krzysztof Martyński (7) i Piotr Nowicki (1).

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Wymiana ciosów między drużynami, w której poznaniacy nie potrafili przechylić szali na swoją stronę – problemem nadal był nieskuteczny atak. Dopiero w 50. minucie po strzale Krzysztofa Martyńskiego wojskowi doprowadzili do remisu (15:15). Dwie minuty później gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

WKS Grunwald Poznań – GKS Żukowo 20:18 (8:10)