BizNews

Ponad 100 nowych miejsc pracy

Salon Inchcape Motor Polska w Swadzimiu - wizualizacja  Foto: wizualizacja

120 osób znajdzie pracę w nowym warsztacie blacharsko-lakierniczym, jaki w Swadzimiu wybuduje brytyjska spółka Inchcape. Wcześniej firma ta zapowiedziała budowę największego w naszym mieście salonu samochodów koncernu BMW.

Intensywnie pracowaliśmy nad tym, by nasza obecność w Polsce nie ograniczała się tylko do Warszawy i Wrocławia – mówi Marcin Słomkowski z Inchcape Motor Polska – po 12 latach rozwoju organicznego przychodzi czas na inwestycje.

Warsztat zostanie wybudowany tuż obok powstającego jeszcze salonu samochodowego w Swadzimiu. Będzie ona wyposażona w dwie kabiny lakiernicze, cztery stanowiska przygotowawcze oraz pięć stanowisk blacharskich. Całość zajmie 1500 m².

W samym warsztacie pracę znajdzie ponad 20 osób, natomiast cała inwestycja, która obejmuje także salon, zapewni blisko 120 miejsc pracy.

Dotychczas firma Inchcape Motor Polska prowadziła salony w Warszawie i Wrocławiu. Poznań, jak podkreślają jej przedstawiciele, od dawna leżał na mapie zainteresowania brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego. Brytyjski koncern działa w 26 krajach, reprezentując 25 marek samochodowych. Powstający w Swadzimiu salon ma zostać otwarty w przyszłym roku.

 Salon Inchcape Motor Polska w Swadzimiu - wizualizacja

Użyte w artykule zdjęcia: wizualizacja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz