Lech Poznań – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W sobotnim meczu Lech Poznań podejmie ligowego beniaminka, Wisłę Płock. Spotkanie na Inea Stadionie rozpocznie się o godzinie 20.30.

Tego co było już nie zmienimy. Po ostatnim meczu ligowym było gorąco, ale z czasem głowy są coraz chłodniejsze. Dobrze, że we wtorek mieliśmy mecz pucharowy i szybko musieliśmy zapomnieć o porażce z Legią – mówi piłkarz Kolejorza Maciej Gajos.

Lech Poznań zagra bez pauzujących Nicki Bille Nielsen oraz Lasse Nielsen. Na ławce zmian za Jasmina Burića usiądzie Miłosz Mleczko.

2 - 0

Wisła Płock
Wisła Płock

• 22:24 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:23 Lech Poznań grał dzisiaj bardzo szybko i skutecznie, choć nie bez błędnie. Fakt faktem poznaniacy wygrali 2:0 i to jest ważne.
  • 90+3 "ke serra sera, Kolejorz już punkty ma!" tak śpiewają kibice po ostatnim gwizdku sędziego.
  • 90+2 Emil Drozdowicz wylatuje z boiska z drugą żółtą kartką (teraz już czerwona), za faul na Maćku Gajosie.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Kartką ukarany Marcin Robak za faul na Patryku Stępińskim, który został uderzony w twarz w trakcie walki o piłkę.
  • 88' Karnego wykorzystuje Marcin Robak! Wynik 2:0.
  • 86' Kartka dla Drozdowicza! I jest karny dla Lecha.
  • 85' Lech: Pawłowski za Jevtića
  • 84' Chwilę wcześniej poznaniacy prosili się aż o stratę bramki. Ze środka pola została posłana piłką do Martineza wbiegającego w pole karne. Asystować próbował Putnockuy, który się poślizgnął. Dobrze, że obrońcy zdołali wybić piłkę poza pole gry.
  • 84' Piękny strzał z 20 metrów Makuszewskiego! Szkoda, że niecelny.
  • 82' Wisła: Drozdowicz za Rogalskiego
  • 80' Lech: Trałka za Tetteha
  • 79' Krivets w polu karnym Lecha zatańczył z Bednarkiem. Ograł poznaniaka i posłał mu za plecami piłkę w stronę bramki. Jednak strzał był niecelny, grę wznowił Putnocky.
  • 75' Tetteh imponuje dzisiaj szybkością. Od połowy boiska sam poprowadził piłkę. Omijając kolejnych zawodników dał radę wejść w pole karne, podryblować chwilę i oddać strzał - fakt, że w obrońcę ale zawsze.
  • 73' Rzut wolny dla Lecha. Wrzutka w pole karne, gdzie ponad wszystkich i uderzył głową Kędziora. Niestety strzał niecelny.
  • 69' Lech: Robak wchodzi za Kownackiego
  • 68' Ładnie Jevtić skierował głową piłkę w stronę w bramki, ale jeszcze lepiej ustawiony był Kiełpin.
  • 66' Wygląda na to, że do zmiany w Lechu, szykuje się Marcin Robak.
  • 63' Arajuuri naprawia swój wcześniejszy błąd i efektownym wślizgiem przerywa rajd Marebashviliego. Rzut rożny dla Wisły.
  • 61' Wisła: na boisku melduje się były lechita, Sergey Krivets, zastąpi on Ilieva
  • 60' Dobry pomysł Kownackiego na zaskoczenie obrony gości. Piłkę dograną do niego zgrał do kolegi obok, ten niestety nie zdołał oddać strzału.
  • 58' Kownacki nie opanował mocnego podania Kadara przed polem karnym i piłkę przejęli na chwilę goście.
  • 55' Makuszewski faulowany na połowie gości.
  • 54' Marebashvili zagrywał w pole karne. Chyba robił to na ślepo bo nikogo tam nie było z jego kolegów.
  • 50' Kadar strzela zza pola karnego, Kiełpin odbija. Do piłki co sił w nogach, jak ta nasza lokomotywa, pędzi Kownacki! Udało mu się trafił w piłkę przed próbującym bronić się bramkarzem gości. Szkoda, że w tym pędzie i poślizgu nie udało się dokładniej uderzyć. Oj to mogła być piękna bramka.
  • 47' Majewski ładnie zagrał w poprzek pola karnego do spóźnionego Kownackiego.
  • 46' Jevtić zręcznie omija zawodników. 20 metrów od bramki odgrywa piłkę do Kownackiego, ten na raz odgrywa przez Jevtića... ale niestety za daleko.
  • 45' Rozpoczynamy grę.
  • 45' Wisła: Wlazło zmieniony przez Dominika Kuna
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Wisłą Płock 1:0.
  • 45' Wrzutka z rzutu karnego w pole karne i dobre wybicie piłki przez Putnocky-iego.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 44' Sylwestrzak skiksował w polu karnym. Wywalczył jeszcze rzut rożny dla swojej drużyny.
  • 42' Faul Arajuuriego na Martinezie odgwizdany. Dlaczego sędzia nie zagwizdał chwilę wcześniej kiedy Kędziora był faulowany w podobny sposób pod polem karnym Wisły?
  • 40' Długo wypracowywana okazja dla Lecha zakończona ładną główką Jevtića z prawie 16 metrów. Piłka leciała pod poprzeczkę ale Kiełpin zdołał ją podbić przed siebie.
  • 36' Znowu Arajjuuri zatrzymuje strzał gości. Tym razem Maebashvili próbował strzelać z 18 metrów ale jego strzał odbił się od stojącego jak skała Fina.
  • 35' Kownacki w przed polu karnym naciskany przez obrońców nie zdołał dojść do piłki i skierować jej do bramki.
  • 34' Kiełpin wybił piłkę do Ilieva, z którym w konkury na szybkość zmierzył się Gajos, który nie dał szans przeciwnikowi i odegrał piłkę do Putnockiego.
  • 33' Rzut rożny dla Lecha.
  • 32' Nieźle poprowadzony atak Wisły zakończony spalonym Ilieva.
  • 30' Poznaniacy grają dzisiaj inaczej niż zwykle. Częściej, odbierając piłkę, atakują dwoma zawodnikami co przynosi całkiem niezłe rezultaty.
  • 29' Jevtrić strzela z 22 metrów ponad obrońcami. Piłka niestety leci wprost w ręce Kiełpina.
  • 20:58 Ci Panowie czekają na swoją szansę w dzisiejszym meczu. Jednym z nich jest debiutant, który zastępuję Jasmina Burića. mowa o Miłoszu Mleczko.

• 26' I znowu poznaniacy pozwolili gościom na podejście za blisko bramki. Dobrze, że Arajuuri tam był, znowu w taki sam sposób jak wcześniej wybija piłkę z pola karnego Lecha.
  • 24' Kownacki strzela z dystansu ale obija się o obrońcę. Po chwili Kadar z tego samego miejsca strzałem przedziera się przed obrońców ale Kiełpin dobrze ustawiony broni.
  • 22' Dawid Kownacki rządny jest bramek. Co prawda nie dał rady wyprzedzić obrońcy, który cofnął piłkę do Seweryna Kiełpina ale poznański napastnik nie przerwał rajdu i zmusił bramkarza gości do wybicia piłki na ślepo.
  • 20' Kędziora z pominięciem Jevtića strzela wprost w obrońcę. Piłka po chwili wraca do Kędziory i ten znowu pomija wolnego Jevtića i wrzuca piłkę w pole karne nie wiadomo do kogo.
  • 17' Majewski idzie do lewego rogu. Rzut rożny dla Lecha.
  • 15' Znowu w obronie poznaniacy proszą się o głupią stratę brami pozwalając gościom rozgrywać piłkę w swoim polu karnym.
  • 11' Rzut rożny dla Lecha Poznań.
  • 9' No i pięknie! Ładne rozegranie, duży spokój Kownackiego i posłana piłka na krótki słupek pod nogami Kiełpina. Lech prowadzi 1:0.
  • 6' Goście bardzo agresywni w ofensywie. Sylwestrzak w asyście obrońcy wbiegł w pole karne. Interweniować musiał Putnocky, który wybiegł z bramki i wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika.
  • 5' Kownacki próbował niekonwencjonalnym lobem przerzucić obrońcę i bramkarza... ale Kiełpin nie dał się nabrać.
  • 3' Kamil Sylwestrzak próbował wejść w pole karne lewą stroną ale czekał tam już na niego Jan Bednarek, który pewnie przerwał grę przeciwnika.
  • 2' Arajuuri wybija piłkę wrzuconą z rzutu rożnego.
  • 2' Kolejny rzut rożny dla gości.
  • 1' Rzut rożny dla Wisły. Brak zagrożenia dla bramki ale po chwili został wywalczony wyrzut z autu.
  • 0' Goście rozpoczynają grę.
  • 20:24 Prezentacja zespołów za nami. teraz już tylko czekać na pierwszy gwizdek w tym spotkaniu.

• 20:03 Lokomotywa nadal stoi, pytanie jak dzisiaj zaprezentują się poznaniacy. Goście ostatni raz grali przeciwko poznaniakom w 2006 roku.

• 19:55 Dzień dobry! Trybuny powoli się zapełniają. Przed nami spotkanie 14 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Płock.

Putnocky, Kędziora (kpt.), Bednarek, Arajuuri, Kadar, Tetteh, Gajos, Makuszewski, Jevtić, Majewski, Kownacki
rezerwa: Mleczko, Trałka, Pawłowski, Robak, Dudka, Wilusz, Jóźwiak
trener: Nenad Bjelica