Kobieca piłka: Polonia Poznań liderem tabeli

KS Raszyn - Polonia Poznań  Foto: materiały prasowe

Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Ze względu na brak kilku zawodniczek w naszej drużynie jak i na poziom zespołu z Raszyna, który u siebie zawsze jest groźny.

Drużyna z Raszyna byłą dobrze zorganizowana w obronie i nie pozwalała nam na zbyt wiele. Stracona bramka zmotywowała je do większych ataków, miały dużo stałych fragmentów, a to było naszą największą bolączką.

Początek meczu był bardzo nerwowy. Udało nam się strzelić szybko bramkę po rzucie rożnym. Później zawodniczki nas zamknęły, grały wysokim pressingiem, ale nie wykorzystały tego a nam udało nam się strzelić 2 bramkę. – mówiła po meczu Angelika Lewicka.

Po kilku dośrodkowaniach zagotowało się pod nasza bramką, jednak dobrze piłkę wybijała obrona lub świetnie interweniowała nasza bramkarka. Czekałyśmy na swoją szansę i udało się! Po rajdzie Agnieszki Szafran i jej dośrodkowaniu piłkę do bramki wpakowała Dorota Czech. Nawet bramka Dory na 2:0 wniosła tylko pozorny spokój w grze. Jak pokazuje sezon w 1 lidze nie ma słabych zespołów i w każdym meczu trzeba dać z siebie 100%, aby wygrać.

Zawodniczki Raszyna miały kilka 100% akcji, ale pewnie grająca w bramce Dominika nie dała się pokonać. Pod koniec pierwszej połowy po niewykorzystanych akcjach przeciwniczek Dora strzeliła kolejna bramkę. Dziewczyny z Raszyna nie załamały się po straconych bramkach i w 2 połowie po rzucie wolnym piłka została umieszczona w naszej bramce. Jednak Alicja Busza w sytuacji sam na sam wyjaśniła sytuację i strzeliła 3 gola dla Polonii. Mecz z Raszynem do najłatwiejszych nie należał, ale najważniejsze jest to, ze udało nam się zdobyć 3 punkty i wracamy do Poznania na pozycji lidera – mówiła Nadia Cieślak.

Po przerwie od razu zespół z Raszyna strzelił na 2:1 i zbliżył się do nas. Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź z naszej strony. W sytuacji sam na sam Alicja Busza nie pomyliła się i trafiła do bramki. Taki wynik pozostał do samego końca choć sytuacje miała i jedna i druga drużyna, ale nie były one tak klarowne.

Cieszy powrót po kontuzji Eweliny Zalaszewskiej i debiut młodych zawodniczek Nadii Cieślak oraz Wiktorii Dembińskiej. Ponownie pokazujemy charakter i walczymy o 1 miejsce na koniec rundy jesiennej.

Subject: KS Raszyn – Polonia Poznań 1:3 (0:2)

Skład: Dewicka (Krajewska 75′) – Liczbińska, Czudzińska, Grześkowiak, Filipak (Zalaszewska 85′) – Szafran (Sawicka 60′), Sikora, Kosiorek (Lewicka 89′), Kościelna (Tyl 70′), Czech (Cieślak 75′) – Busza (Dembińska 89′)

Tekst: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe