Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Przed meczem Lech - Zagłębie Lubin  Foto: lepszyPOZNAN

Inauguracyjny mecz Kolejorza przez poznańską publicznością rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18. Podopieczni Jana Urbana podejmą Zagłębie Lubin, trzecią drużynę zeszłorocznych rozgrywek Ekstraklasy. Rywal Lecha w  czwartek, po zaciętej rywalizacji, wyeliminował po serii jedenastek Partizan Belgrad.

Nie możemy liczyć na ich zmęczenie. Oby przyjechali w najsilniejszym składzie. Tak musimy podchodzić do tego spotkania, a nie czekać na padlinę, która przyjedzie na pożarcie – mówi szkoleniowiec Kolejorza przed niedzielnym spotkaniem z Zagłębiem.

W pierwszej rundzie drużyna z Lubina pokonała Koronę Kielce 4:0, a Lech Poznań bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław.

0 - 2

KGHM Zagłebie Lubin

• 19:56 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:54 Lech nie grał źle, ale jego skuteczność w polu karnym była wręcz tragiczna - zwycięstwo gości w pełni zasłużone. Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy poznaniaków, a w najbliższy piątek zobaczymy inny zespół.
  • 90+3 Gwizdek sędziego i gwizdy z trybun. Lech Poznań przegrywa z Zagłębiem Lubin 0:2.
  • 90+1 Krzysztof Janus ukarany kartką za faulowanie Roberta Gumnego.
  • 90' Strzał Filipa Starzyńskiego rykoszetował o obrońcę przez co Burić miał mniej pracy.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 87' Nieskuteczność... to przymiotnik doskonale opisujący dzisiejszą grę poznaniaków. Od paru minut widać nie tylko niemoc strzelecką ale także problemy wrzucaniem piłki w pole karne.
  • 84' Gajos strzela z rzutu wolnego prosto w mur, a goście wykorzystując nie uwagę poznaniaków konstruują kontratak - atakują 2 zawodnikami przeciwko jednemu obrońcy. Burić ostatecznie został sam ale wyszedł z bramki i wybił piłkę na drugą połowę oddalając zagrożenie.
  • 82' Filip Starzyński minimalnie niecelnie strzelał z rzutu wolnego. Burić asekurował lecącą piłkę.
  • 80' Walka Formelli wygrana. Makuszewski minimalnie za wolno wystartował i nie zdołał oddac mocnego strzału. Jednak piłka rukoszetuje i wychodzi po za pole gry - rzut rożny dla Lecha.
  • 78' Doskonałe zagranie Gajosa na środku boiska - obrót w okół własnej osi podanie do Makuszewskiego, który pobiegł pod pole karne i płasko strzelił w stronę Polacka. Strzał był na tyle mocny, że bramkarz gości nie utrzymał piłki.
  • 74' Gajos z woleja w polu karnym strzela... niestety wysoko ponad bramką.
  • 74' Lech: Maciej Gajos za Radosława Majewskiego
  • 71' Zagłębie: Arkadiusz Woźniak za Łukasza Janoszkę
  • 69' Makuszrwski w polu karnym strzela głową... choć lepiej było by powiedzieć, że podaje do przeciwnika, który wybija piłkę na rzut rożny.
  • 67' Formella efektownie w polu karnym przerzuca piłkę nad sobą... gdyby był minimalnie szybszy, mogła by paść bramka... tak jest rzut rożny.
  • 65' Rzut nożny dla Lecha! Trałka rzuca się w polu karny, dosięga piłki i niecelnie strzela...choć i tak sędzia dyktuje drugi rzut rożny dla poznaniaków.
  • 63' Lech: Maciej Makuszewski za Nicki Billego
  • 62' Filip Starzyński efektownie strzelił z rzutu wolnego wprost do bramki Jasmina Burića! Wynik 0:2
  • 61' Wymarzona akcja Lecha! Robak prawą stroną boiska prowadzi piłkę skupiając na sobie uwagę gości. Środkiem boiska biegnie już Radosław Majewski, którego przeciwnicy jakby nie zauważyli... Niestety podanie Robaka było fatalne i odbiło się od przeciwnika.
  • 58' Krzysztof Piątek nie doszedł do piłki w polu karnym Lecha. Gdyby dopadł do piłki mogłaby być bramka.
  • 56' Zagłębie: Filip Starzyński za Jana Vlasko
  • 55' Ładny mocny strzał Majewskiego, Polacek nie utrzymał piłki, która wypadłą na rzut rożny.
  • 54' Majewski faulowany przed lewym rogiem pola karnego gości i to on będzie wykonawcą rzutu wolnego.
  • 52' Zamieszania w polu karnym nie wykorzystali poznaniacy...
  • 52' Zagłębie: Krzysztof Piątek za Michala Papadopulosa
  • 49' Wilusz przytomnie w polu karnym wybija z rytmu przeciwnika uniemożliwiając mu oddanie strzału.
  • 46' No i znowu! Skuteczność, a raczej jej brak... Nicki Bille znowu nie strzela na bramkę tylko obok.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+3 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Poznań przegrywa z Zagłębiem Lubin 0:1.
  • 45+2 Głęboko wrzucona piłka z rzutu wolnego i tylko Polacek zdołał do niej w powietrzu dojść wybijając piłkę po za pole karne.
  • 45+2 Rzut wolny dla Lecha przy prawym rogu pola karnego gości wykonuje Radosław Majewski.
  • 45+2 Chyba szczęścia brakuje poznaniakom. Zagranie w polu karnym świetne ale piłka trafia w bramkarza.
  • 45' 3 minuty doliczonego czasu gry do pierwszej połowy spotkania.
  • 41' Wygląda to dosyć poważnie - Arajuuri schodził z boiska trzymając się za głowę, tak, że nawet jego twarzy nie było widać.
  • 40' Lech: Lasse Nielsen za Paulusa Arajuuriego
  • 39' Arajuuri i Dąbrowski zderzyli się głowami w powietrzu. Fin leży na murawie, a Łukasz Trałka po chwili rozmowy z nim sygnalizuje trenerowi poznaniaków konieczność zmiany.
  • 37' Piłka wrzucona z rzutu rożnego trafiła na głowę Tomka Kędziory, który prawie z końca pola karnego strzelał głową. Niestety piłka nieco za wysoko przeleciała nad prawym spojeniem bramki.
  • 35' Wrzutka Nickieo Billego w pole karne... tylko do kogo?
  • 33' No i stało się... Lech traci bramkę po strzale Michala Papadopulosa. Wynik 0:1.
  • 32' Szybka akcja gości doszła aż na pole karne gdzie Maciej Wilusz Wybił piłkę.
  • 31' Adrian Rakowski ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Trałce.
  • 24' Rzut wolny dla Lecha - wybicie piłki przez Burića, na lewą stronę boiska do Radosława Majewskiego, który ładnie poprowadził piłkę wzdłuż linii kończącej boisko i próbował dośrodkować w przed pole bramkowe. Te zamiary pokrzyżował jeden z obrońców wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 23' Goście strzelają z 20 metrów. Piłka przelatuje bardzo blisko bramki, a Burić rozciąga się w niej jak długi.
  • 22' Świetna interwencja młodziutkiego Roberta Gumnego, który w efektowny sposób nie dopuścił do przejęcia przez Jana Vlasko piłki.
  • 21' Mocno przyciskany w polu karnym Nielsen próbował strzelać i znowu minimalnie chybił.
  • 20' Robak nie dopilnował Tosika i ten niezgrabnie próbował strzelać na bramkę. Piłka poleciała między nogami zawodników do jego kolegi, jednak Burić przytomnie rzucił się w stronę piłki i zapobiegł oddaniu strzału.
  • 16' Poznaniacy przed szansą zdobycia bramki! Nicki Bille w polu karnym posyła piłkę tuż obok słupka.
  • 15' Łukasz Janoszka leży na murawie, zdaje się, że może mieć skręcone staw skokowy. Z nikim się nie zderzył, po prostu źle stanął.
  • 11' Ładna wymiana podań między zawodnikami Lecha - Marcin Robak nie dał rady dokładnie zagrać do Dariusza Formelli i niestety atak Lecha został przerwany.
  • 10' Rzut rożny dla Lecha, szkoda, że strzał Formelli nie miał szans powodzenia.
  • 5' Radosław Majewski posłał piłkę w pole karne, gdzie w zamieszaniu jakie tam powstało nikt nie oddał strzału. Co prawda lobować brakarza próbował Robert Gumny ale było to zagranie nieudane.
  • 4' Tetteh podał dużo za mocno do Tomka Kędziory na prawą stronę boiska, jednak był to dobry pomysł środkowego zawodnika Lecha.
  • 2' Nicki Bille zauważył niepilnowaną piłkę na środku boiska - postanowił więc podać do Robaka, który chyba się trochę tego nie spodziewał i nie pobiegł za nią tak szybko jak powinien.
  • 1' Jeszcze nie minęła minuta spotkania a goście już mają rzut wolny. Wykonawcą był Vlasko, który co prawda strzelił w stronę bramki, jednak ten strzał nie sprawił żadnego problemu Jasminowi Burićowi.
  • 0' Sędzia Stefański gwiżdże, a Michal Papadopulos wykonuje pierwsze kopnięcie. Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:58 Obie drużyny już na boisku. Czekamy tylko na gwizdek.
  • 17:50 Witamy serdecznie. Przed nami pierwszy, inauguracyjny, mecz Lecha Poznań w sezonie 2016/17 przez własną publicznością. W drugiej kolejce Kolejorz podejmie drużynę Zagłębia Lubin.

Burić, Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Gumny, Formella, Tetteh, Trałka, Majewski, Robak, Bille
rezerwa: Putnock, Nielsen, Gajos, Makuszewski, Jóźwiak, Bednarek
trener: Jan Urban