Sport

Trwają zapisy do 17. PKO Poznań Maratonu

9. Poznań Półmaraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do 17. PKO Poznań Maratonu chęć udziału zgłosiło już ponad 3000 zawodników, a wśród nich zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Emil Dobrowolski oraz Marcin Fehlau.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Nigdy nie jest. Tym bardziej, że będę walczył nie tylko z innymi zawodnikami, ale też i z samym sobą. To właśnie w Poznaniu ustanowiłem swój rekord życiowy: 2:13:50. Chciałbym nie tylko wygrać, ale też i poprawić wynik. – mówi Emil Dobrowolski.

Ogromne plany ma również Marcin Fehlau, który już po raz szósty w swojej karierze stanie na starcie poznańskiego maratonu.

Nie ukrywam, że postawiłem sobie wysoko poprzeczkę. Zamierzam powalczyć o jak najlepszy wynik sportowy i miejsce na podium. Dołożę wszelkich starań, by swoje marzenie spełnić. – mówi Marcin Fehlau.

Pula nagród w 17. PKO Poznań Maratonie wynosi 107 tys. złotych. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają po 12 tys. złotych, laureaci drugiego miejsca 8 tys. złotych, a zawodnicy zajmujący trzecie miejsce po 6 tys. złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano dodatkowe pieniężne premie. Przewidziano też nagrody finansowe dla zawodników – amatorów. Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą dystans maratonu w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 17 nagród finansowych, po 1000 złotych każda. Losowanie odbędzie się w dniu maratonu, po biegu, na scenie znajdującej się w strefie mety.

Tegoroczna edycja maratonu odbędzie się 9 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ostateczny termin zapisów mija 8 października lub po osiągnięciu maksymalnego limitu zgłoszeń tj. 8 tys. zawodników. Opłata startowa do 15 września wynosi 100 zł, po tym terminie ulega zwiększeniu do 150 zł, a w terminie od 1 do 8 października wynosić będzie 200 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz