Sport

Minimalna granica wieku – 55 lat! Brawo wysportowani seniorzy!

Spartakiada Seniorów (2)  Foto: POSiR / materiały prasowe

Najstarsza uczestniczka ma 84 lata, a uczestnik o sześć więcej. Dla wszystkich liczy się nie tylko sportowa rywalizacja, ale także możliwość wspólnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. W Poznaniu odbywa się XI Spartakiada seniorów w której udział bierze 160 osób. Największym powodzeniem cieszy się rywalizacja w lekkiej atletyce i pływaniu.

Spartakiada Seniorów (3)To jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Poznaniu. Każdego roku zgłasza się liczne grono seniorów, którzy aktywnie spędzają wolny czas. W tym roku jest 160 takich poznaniaków. Spartakiada Seniorów to przede wszystkim dobra zabawa, ale również wyśmienita okazja do zawarcia zupełnie nowych znajomości.

Po uczestnikach widać, że nie chcą siedzieć tylko w czterech ścianach domów. Aktywność fizyczna sprawia im ogromną radość, a tym pozytywnym myśleniem zarażają innych – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji w Poznaniu.

Uczestnicy Spartakiady Seniorów mogą wziąć udział w kilku konkurencjach. Wszystkie rozgrywane są na poznańskich obiektach sportowych. Pierwszego dnia był tenis stołowy, następnie warcaby, szachy oraz bowling. Będą również zawody pływackie, ale zdecydowanie największym powodzeniem cieszy się lekka atletyka. Rywalizacja przebiega z podziałem na płeć i grupy wiekowe. Najmłodsi uczestnicy muszą mieć ukończone 55 lat. Górnej granicy wieku nie ma!

Koniec rywalizacji w piątek. Tego dnia oprócz rozdania nagród odbędzie się wspólny festyn. Będzie można powspominać zawody, posłuchać muzyki lub potańczyć w rytmie włoskich przebojów.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję Spartakiady tegorocznych uczestników, a także osoby, które dotąd nie startowały.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz