Nowe Miasto

Zmiany w komunikacji na Bałtyckiej i Gdyńskiej

Bałtycka - Gdyńska - droga do spalarni  (7)  Foto: PIM

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Gdyńskiej, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej w tym rejonie. Od soboty, 21 maja, autobusy które obecnie kursują ulicą Chemiczną pojadą ulicami Bałtycką i Gdyńską. Ze względu na toczące się prace zmieniona zostanie trasa linii nr 85.

Objazdy na BałtyckiejOd czasu zamknięcia dla ruchu fragmentu ulicy Gdyńskiej (od ulicy Chemicznej do ulicy Bałtyckiej) autobusy linii nr 237, 312, 320, 321, 323, 341 i 342 kursują objazdem przez ulicę Prymasa A. Hlonda i Chemiczną, a autobusy linii nr 322 przez ulicę Chemiczną.

Niebawem rozpocznie się kolejny etap prac, związany z otwarciem dla ruchu odcinka ulicy Gdyńskiej od ulicy Chemicznej do ulicy Bałtyckiej, z równoczesnym zamknięciem odcinka Gdyńskiej od ulicy Bałtyckiej w kierunku ulicy Głównej. W związku z tym, od 21 maja zmienione zostaną trasy wyżej wymienionych linii: pojadą one w obu kierunkach ulicami Bałtycką i Gdyńską. Zmieniona zostanie również trasa autobusu linii nr 85, który skierowany zostanie ulicą Hlonda, a nie – jak wcześniej – Główną.

Jednocześnie zlikwidowane zostaną przystanki tymczasowe na ulicy Chemicznej („Chemiczna I” i „Gdyńska”), a przystanki „Gdyńska I” na ulicy Gdyńskiej, zlokalizowane zostaną bliżej skrzyżowania z ulicą Chemiczną.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz