Nowe Miasto Wilda

Miasto sprzedało działki

Matyi  Foto: UM Poznania

Miasto sprzedało właśnie dwie działki. Jedną w centrum Poznania, drugą na Łacinie. Teraz opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania tych terenów. Oby pomyślano nie tylko o betonie, ale również o zieleni.

Nieruchomość przy ul. Stanisława Matyi, sąsiadującą z dawnym dworcem autobusowym PKS kupiło konsorcjum Skanska. Za teren o powierzchni 2.739 m² zapłaciło 9.090.000,00 złotych, a więc o 90.000 złotych wyższą od ceny wywoławczej.

Nabywcą działku ul. Milczańskiej 3, o powierzchni 7.287 m² została spółka Budimex Nieruchomości. Cenę wywoławczą ustalono na 8.000.000,00 złotych, ale nowy właściciel zapłacił za nią ostatecznie 13.700.000,00 złotych.

W krótkim odstępie czasu udało się Miastu zbyć duże dwie nieruchomości, co świadczy o sporym zainteresowaniu inwestorów Poznaniem, jak również o poprawie koniunktury – mówi Bartosz Guss, Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UMP – jesteśmy zadowoleni z wyników tych przetargów.

Bartosz Guss dodał, że obecnie inwestor we współpracy z miastem przygotowuje koncepcję przyszłego zagospodarowania nieruchomości sąsiadującej z dawnym dworcem PKS.

Z pewnością oznacza to szansę na poprawę jakości tej przestrzeni – podkreślił Bartosz Guss.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz