Rekordowy – deszczowy półmaraton!

9. Poznański Półmaraton  Foto: Przemysław Szyszka

Dokładnie 11 351 zawodników ukończyło największą imprezę biegową w Wielkopolsce. Zwycięzcą 9. PKO Poznań Półmaraton został Daniel Muteti przebiegając metę w czasie 01:03:43. Najlepszą kobietą była Teresa Flavious Kwamboka uzyskując czas 01:14:31. Najszybszym Polakiem okazał się być Paweł Ochal – zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu. Najszybszą Polką była Marta Krawczyńska.

9. Poznański Półmaraton

Pomimo niesprzyjającej ,deszczowej pogody, na starcie 9. PKO Poznań Maratonu stanęła rekordowa liczba uczestników, aura nie odstraszyła również kibiców, którzy wzdłuż całej trasy spontanicznie wspierali biegaczy.

W tym roku najlepszą poznanianką była Aleksandra Peisert, która osiągnęła czas 01:21:50, a najlepszym poznaniakiem Paweł Tarasiuk z czasem 01:08:12.

Zawodnicy VIP: Arkadiusz Stasica, Z-ca Prezydenta Miasta Poznania – 01:44:12 – Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaiu – 01:26:19 – Katarzyna Bujakiewicz – 02:17:56 – Jacek Mejer „Mezo” – 01:21:07