Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kto by pomyślał, że w po 9 rundach Lech będzie ostatni? Może w końcu dzisiaj nastąpi przełamanie? Poznaniacy na swoim boisku podejmują drużynę Górnika Zabrze, która jest tylko oczko wyżej od Mistrza Polski.

Maciej Skorża na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasz Trałki, który skręcił staw skokowy i dopiero rozpoczął treningi indywidualne. Pod znakiem zapytania stoją również występy Marcina Robaka i Macieja Gajosa.

W drużynie gości, prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego zabraknie Radosława Sobolewskiego, który nadal boryka się z urazem przywodziciela.

1 - 1

Górnik Zabrze

• 22:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 22:22 Lech grał dzisiaj zdecydowanie lepszą piłkę niż do tej pory. Cieszy fakt zdobytej bramki, choć martwi brak pewności strzeleckiej.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech remisuje z Górnikiem 1:1
  • 90+3 Brak pomysłu... Paulus trzeba było strzelać!
  • 90+2 Formella główkuje w polu karnym wprost w Kasprzika!
  • 90+2 Rzut rożny dla Lecha.
  • 90' 3 minuty dolicza sędzia Raczkowski do podstawowego czasu gry.
  • 87' Ależ piękna wrzutka Arajuuriego w pole karne z prawej strony boiska! Marcin Robak zamykał akcję ale niestety nieczysto uderzył głową i piłka poleciała ponad poprzeczką.
  • 85' Lech: Formalla za Gajosa
  • 85' Pawłowski rzucił w pole karne, tam na raty próbowali strzelać Poznaniacy ale jakimś trafem trzeci strzał obronił Kasprzik i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 81' Dobra wymiana podań i strzał Jevtića... niestety obroniony przez Kasprzika.
  • 79' Burić świetnie broni strzał gości!
  • 78' Chwilę wcześniej strzał Jevtića minimalnie przeleciał nad poprzeczką, a piłka wylądowała na górnej siatce bramki.
  • 78' Lech: Robak za Linettego
  • 74' Gergel wykorzystuje rzut karny. Przy Bułgarskiej mamy remis 1:1.
  • 73' Arajuuriz kartką za zagranie ręką w polu karnym i jest karny dla gości.
  • 71' Górnik: Jeż za Przybylskiego
  • 71' Gónik: Kurzawa za Dźwigałę
  • 69' Trudna wrzutka do Pawłowskiego, który ledwo dosięgnął piłki i skierował ją w stronę bramki, gdzie czekał już Kasprzik.
  • 66' Jeeest! Upragniony gol! Fantastyczne zgranie Jevtića i gol Kownackiego! Wynik 1:0
  • 65' Lech nie wychodzi z połowy gości. Przed chwilą Gajos posłał bombę w stronę bramki Kasprzika!
  • 62' Kolejna bomba skierowana w Kasprzika, tym razem Kadar strzela z dystansu.
  • 59' Górnik: Słodowy za Korzyma
  • 59' Lech: Jevtić za Hamalainena
  • 58' Pawłowski potężnym strzałem trafia pod poprzeczkę! Piła wypada na pole karne!
  • 57' Chwilę wcześniej świetną grą w środku pola popisał się Karol Linetty, odbierając piłkę przeciwnikowi.
  • 57' Kosznik ukarany kartką za faul na Pawlowskim.
  • 55' Gdyby Dźwigała lepiej uderzył głową w piłkę to pewnie Burić miałby więcej pracy, a tak brak zagrożenia dla bramki.
  • 52' Kownacki zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Kasprzik bez większych problemów obronił.
  • 50' Holował, holował i przeholował Pawłowski. Próbował strzelać ale zrobił to bardzo nieczysto i niecelnie.
  • 48' Rzut rożny dla Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania - do połowy wynik 0:0.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Ostatnie słowo w tej części meczu należy do Burića, który pewnie wyłapał piłkę wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne.
  • 45' Kadar ukarany kartką za faul.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 43' Linetty strzela z dystansu. Kasprzik rozciąga się w bramce by dosięgnąć piłki, która i tak nie leci w światło bramki.
  • 41' Korzym nie zrozumiał się z Madejem przez co zagrożenie dla bramki Burića został oddalone.
  • 37' Linetty i Hamalainen rozgrywali piłkę między sobą zamiast podać ja do niepolnowanego Ceesaya. I tak kolejna okazja do zagrożenia bramce Kasprzika zmarnowana.
  • 32' Pawłowski wbiegając w pole karne miał dwóch obrońców, których zręcznym zwodem przechytrzył i strzelił! Dobrze ustawiony Kasprzik nie miał żadnych problemów z obroną.
  • 31' Kamiński główkował piłkę w polu karnym, Kasprzik obronił.
  • 30' Bardzo ostry faul Kwieka, który w biegu uderzył w plecy Karola Linettego.
  • 24' Arajuuri pewnie powstrzymał Korzyma w polu karnym
  • 22' Kasprzik pewnie łapie piłkę adresowaną do Kownackiego.
  • 22' Groźna akcja gości zakończona strzałem. Szczęśliwie Burić pewnie broni.
  • 20' Kadar ładnym zwodem na polu Lecha ominą zawodnika gości i podał do Linettego, który od razy podał do Pawłowskiego. Niby wszystko wyglądało ładnie i zapowiadała się groźna akcja ale poznański skrzydłowy stracił piłkę.
  • 15' Pawłowski z prawego skrzydła popędził z piłką, udało mu się wyminąć jednego obrońcę, a drugi się z nim zrównał. Poznański pomocnik zdołał jednak skierować piłkę w stronę bramki Kasprzyka - strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza.
  • 14' Dobra decyzja Gajosa, strzał z dystansu i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 8' Hamalainen w polu karnym nie zdołał oddać strzału ale udało my się wycofać do Galosa. Szkoda tylko, że nie było to dokładne zagranie.
  • 5' Keeba Ceesay rozpędził się prawym skrzydle i płasko zagrał do Hamalainena. Fin przepuścił piłkę dalej, co jak się okazało było błędem bo dalej czekał obrońca gości.
  • 2' Pierwsze upomnienie dla zawodnika Lecha Poznań dla Paulusa Arajuuriego.
  • 0' Sędzia Raczkowski rozpoczyna spotkanie.
  • 20:29 Dzień dobry! Za chwilę rozpocznie się spotkanie 10 kolejki Ekstraklasy. Lech Poznań podejmuje przed swoją publicznością drużynę Górnika Zabrze.