BizNews

Zobaczcie co daje wykształcenie

Zobaczcie co daje wykształcenie  Foto: ALMA

Podjęcie decyzji o swojej zawodowej karierze nastolatkowie odkładają “na później”. Czas nauki w szkole częściej wykorzystują na zabawę niż planowanie przyszłości. Być może inaczej będzie z nastolatkami, którzy mieli okazję zobaczyć jak może wyglądać ich praca, jeśli zdobędą odpowiednie wykształcenie.

Taką szansę mieli uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu Technik Informatyk Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, którzy przyjęli zaproszenie od firmy Alma. To jedna z najdłużej istniejących, bo już przeszło 30 lat, firm z branży informatycznej w Polsce.

Podczas spotkania z Grzegorzem Pindurem, Prezesem Zarządu Alma, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powszechny jest dzisiaj Internet i jakie możliwości nam daje oraz jak informacje przesyłane są za pomocą światłowodów – relacjonuje Antonina Ganowicz z Almy – przekonali się również jak ważna jest praca testerów oprogramowania, a także jak wielkim wyzwaniem jest obecnie bezpieczeństwo IT.

Uczniowie poznali także tajniki pracy przy projektowaniu i uruchamianiu sieci Pionier, która łączy obecnie 21 Miejskich Ośrodków Akademickich i 5 Centrów Komputerów Dużej Mocy, a także o połączeniu siecią światłowodową tej sieci oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

Pamiętajcie, że musicie lubić to co robicie, wykonywać swoją pracę z pasją, a to bardzo trudne – podkreślał podczas spotkania Grzegorz Pindur.

Z uczniami Zespołu Szkół Łączności spotkał się również Maciej Jüngst, który nie tylko opowiedział o swojej pracy, ale również pokazał młodym informatykom nowoczesny sprzęt służący do transmisji danych, m.in. DWDM. Uczniowie poznali też kilka historycznych ciekawostek, m.in. dotyczących komputera Colossus, który podczas II Wojny Światowej został zbudowany w celu łamania szyfrów wojsk niemieckich.

Zobaczcie co daje wykształcenie

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz