Sport

Jaka jest krzepa poznańskich seniorów?

Spartakiada Seniorow - szachy  Foto: POSiR

Spartakiadę Seniorów rozpoczną zmagania umysłowe, czyli szachy i warcaby. Po takiej rozgrzewce uczestnicy założą buty do bowlingu i rozpocznie się egzamin fizycznych umiejętności w zbijaniu kręgli. Po nim kolejno przeprowadzone zostaną pozostałe konkurencje, a ostatniego dnia zaplanowano piknik integracyjny i wręczenie medali oraz dyplomów.

Już po raz dziesiąty Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają osoby, które skończyły lubskończą w tym roku 55 lat do udziału w Spartakiadzie Seniorów, aby przetestowali swoją sprawność fizyczną i zacięcie do rywalizacji. Jubileuszowa edycja Spartakiady odbędzie się na obiektach sportowych w naszym mieście w dniach od 23 do 26 czerwca 2015.

Seniorzy będą mieli okazję zmagać się w takich konkurencjach, jak szachy, warcaby, pływanie, bowling, tenis stołowy i lekka atletyka. Zawodnicy będą rywalizować w kilku różnych kategoriach wiekowych: 55-61 lat, 62-68 lat, 69-74 lat oraz 75+.

Można zapisać się na jedną lub wszystkie dyscypliny sportowe. Warto zmierzyć się z wszystkimi konkurencjami, bo każde zawody to dużo adrenaliny i zabawy. Okazuje się, że seniorzy potrafią osiągać satysfakcjonujące wyniki, jakich się nie spodziewali przed startem w zawodach – mówi Łukasz Miadziołko, zastępca dyrektora ds. rozwoju Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Jak co roku, Spartakiadę Seniorów rozpoczną zmagania umysłowe, czyli szachy i warcaby. Po takiej rozgrzewce uczestnicy założą buty do bowlingu i rozpocznie się egzamin fizycznych umiejętności w zbijaniu kręgli. Po nim kolejno przeprowadzone zostaną pozostałe konkurencje, a ostatniego dnia zaplanowano piknik integracyjny i wręczenie medali oraz dyplomów

Jest to już 10-ta edycja imprezy i ten jubileusz organizatorzy chcą świętować razem z uczestnikami. Okazuje się, że zdecydowana większość uczestników bierze udział w Spartakiadzie co roku. Wygląda na to, że jeśli ktoś wziął udział w imprezie raz, z przyjemnością bierze w niej udział w kolejnych latach. Sami seniorzy wypytują się o termin zawodów z dużym wyprzedzeniem, bo planują pod nią swoje wakacje.

Spartakiada Seniorów

Choć w każdym uczestniku budzi się podczas zawodów chęć rywalizacji, to najważniejsza przez te kilka dni jest rodzinna i serdeczna atmosfera. Szczególnie miło jest podczas pikniku, kiedy seniorzy chwalą się innymi umiejętnościami niż sportowe. Jakimi? Zachęcamy ich do śpiewania oraz pokazów tanecznych – podkreślają organizatorzy Spartakiady.

W tym roku po raz pierwszy piknik odbędzie się z udziałem profesjonalnego muzyka, który rozgrzeje atmosferę włoskimi przebojami. oraz zaprosiliśmy do współpracy firmy, które świadczą usługi medyczne.

W trakcie pikniku chętni będą mogli także skorzystać z usług medycznych – przebadać swoje stopy, sprawdzić ciśnienie oraz dokonać pomiar cukru we krwi. Na pamiątkę jubileuszu seniorzy zabiorą do domu wyprodukowaną specjalnie na tę okazję, pamiątkową koszulkę.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Można zapisać się na jedną lub wszystkie dyscypliny sportowe. Wystarczy wypełnić i dostarczyć osobiście lub przesłać (listownie lub mailowo) formularz zgłoszeniowy – do 19 czerwca.  Szczegóły na stronie POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz