Sport

Z Wisły nad Wartę

Dariusz Dudka, były zawodnik Wisły Kraków, podpisał właśnie 3-letni kontrakt z Lechem Poznań  Foto: Lech Poznań / Przemysław Szyszka

Dariusz Dudka, były zawodnik Wisły Kraków, podpisał właśnie 3-letni kontrakt z Lechem Poznań. W barwach Kolejorza grać będzie do końca sezonu 2017/2018. To już drugie w ostatnim czasie wzmocnienie Mistrza. Czy będą kolejne?

To walczak, uniwersalny zawodnik o licznych walorach defensywnych i bardzo dużym doświadczeniu – zachwala Dariusza Dudkę trener Maciej Skorża.

Dudka rozegrał 65 meczów jako reprezentant Polski i strzelił 2 gole. Na swoim koncie ma 216 występów na poziomie ekstraklasy, a także mecze we francuskiej Ligue 1, hiszpańskiej Primera Division i angielskiej Champioship. Będzie on zatem jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy Lecha Poznań.

Trener Lecha pracował z Dariuszem Dudką w Wiśle i Amice. Bardzo ceni on sobie doświadczenie zawodnikach zdobyte w zagranicznych klubach, zwłaszcza Francji.

W ostatnim sezonie grał zarówno jako defensywny pomocnik, jak i środkowy lub boczny obrońca – podkreśla Maciej Skorża – tak uniwersalny i dojrzały zawodnik może być bardzo przydatny, choćby w kontekście kwalifikacji do europejskich pucharów.

O Dudce mówi się też, że to silna osobowość, która w trudnych momentach potrafi pociągnąć za sobą całą drużynę. Sam piłkarz potwierdza, że jest człowiekiem z mocnym charakterem, a takiego właśnie zawodnika szukał do zespołu trener.

Taki ma być Lech Poznań, chcemy, by to była mieszanka doświadczenia i młodości, która gwarantuje wielkie przeżycia naszym kibicom – potwierdza Karol Klimczak, prezes Lecha – Dariusz Dudka jest piłkarzem, który ma być oparciem dla młodszych zawodników, którzy już dziś prezentują dobry piłkarski poziom, ale nadal dojrzewają jako zawodnicy.

Dariusz Dudka, były zawodnik Wisły Kraków, podpisał właśnie 3-letni kontrakt z Lechem Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz