Od metra kultury w bimbach

Autor: irag. Poznań, 5 Maja 2015

Nowa Siła Kuratorska Foto: Nowa Siła KuratorskaDzięki zaangażowaniu grupy młodych osób droga bimbą do szkoły, pracy czy domu wcale nie musi być nudna. Przez kolejnych kilka dni możemy być pozytywnie zaskakiwani różnymi działaniami kulturalnymi. Wszystko całkowicie za darmo, jeśli nie liczyć oczywiście bejmów wydanych na sam przejazd.

Tym razem zapraszamy wszystkich do odkrywania przestrzeni miejskiej – zachęcają pomysłodawcy z Nowej Siły Kuratorskiej – Komunikacja, czyli projekt Wioli Kuc, Emilii Witosławskiej i Weroniki Urban, zaskoczy Was w drodze, jest otwarty, nie narzuca ograniczeń wiekowych.

Jadąc tramwajem linii 8, bądź czekając na niektórych przystankach w centrum miasta możecie natknąć się na akcję AudioPrzeszynięcie. Do poniedziałku 11 maja udostępniane będą QRkody pozwalające wszystkim zainteresowanym przenieść się w alternatywną przestrzeń dźwiękową gatunku ambient. Twórcą tego wydarzenia jest Hubert Wińczyk,

Szybki numerek natomiast to bardzo krótkie, spontaniczne koncerty elektro-akustyczne pod hasłem „spięcie i rozluźnienie”. Dzięki Monice i Hubertowi Wińczykom będziecie mogli się nimi cieszyć we wtorek 5 maja jadąc bimbą na linii nr 2 oraz w czwartek 7 maja na linii tramwajowej nr 5.

Ostatnim z zaplanowanych w najbliższym czasie wydarzeń jest Ruch, czylic seria krótkich wykładów tramwajowych wykorzystujących technikę lecture performance. Zaprasza na nie Łukasz Trusewicz, ich pomysłodawca. Odbywać się one będą przez dwa dni. Najpierw w piątek 8 maja w nocnych tramwajach linii 201 i w sobotę 9 maja w bimbach na linii nr 17.

W jaki sposób mieszkańcy Poznania zagospodarowują swój czas w chwili przemieszczania się tramwajem z jednego do drugiego fyrtla? Jakie zachowania kształtuje relacjaczłowieka z przestrzenią miejską? Te pozornie proste pytania stanowią punkt wyjścia dla twórców projektu – wyjaśniają organizatorzy z Nowej Siły Kuratorskiej – zaproszeni artyści, Łukasz Trusewicz oraz Monika i Hubert Wińczyk, wykorzystają potencjał tkwiący w sztuce performansu, by zainteresować i zaktywizować mieszkańców Poznania.

Nowa Siła Kuratorska Foto: Nowa Siła Kuratorska

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.