POZnań

Policjanci odzyskali części od luksusowych aut

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policja Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaPolicjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odzyskali części pochodzące od luksusowych samochodów skradzionych z terenu Wielkiej Brytanii. Wartość skradzionych pojazdów szacowana jest na blisko milion złotych. Ponadto mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Na początku lutego br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na podstawie zebranych informacji ustalili, że w podpoznańskim Przeźmierowie na terenie jednego z magazynów, mężczyzna sprzedaje części samochodowe pochodzące z kradzieży. Po dokładnym skontrolowaniu pomieszczeń policjanci zabezpieczyli elementy i części pochodzące od co najmniej pięciu luksusowych mercedesów AMG.

Po weryfikacji mundurowi potwierdzili, że przedmioty te pochodzą z pojazdów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii. Wartość pojazdów szacowana jest na blisko milion złotych. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że pojazdy zostały skradzione z brytyjskich wypożyczalni aut.

Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Teraz grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz