K U L T U R A

Rysy te, które śpiewają

Rysy  Foto: mat. prasowe

Rysy Foto: mat. prasoweRysy to nowe zjawisko na polskiej scenie elektronicznej. Łączą hipnotyczne rytmy z IDM (intelligent dance music). Rysy są autorskim projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) z gościnnym udziałem Justyny Święs (The Dumplings).

Wojtek Urbański  kompozytor, producent muzyczny, reżyser dźwięku. Obecnie tworzy muzykę do spektakli, filmów, pokazów mody oraz reklam. Od kilku lat komponuje oprawy muzyczne gal KTR, Media Trendy i Effie Awards. Ma na koncie różne nagrody za muzykę i sound design (m.in. Nocnego Marka, srebrny KTR, Brand New Awards). Współprodukował, nagrodzony Fryderykiem 2012, album ‘Lovefinder’ Noviki.

Sonar Soul (Łukasz Stachurko) to pochodzący z Warszawy producent i DJ. Fascynacja architekturą modernizmu oraz losowość ludzkiej natury ukształtowały jego styl, charakteryzujący się połączeniem naiwnych melodii i sentymentalnych nastrojów, przy użyciu jak najmniejszej ilości możliwie nieoczywistych środków. Zadebiutował w 2001 płytą Namaste „Lot 76”. Jako Sonar Soul wydał dwa single: winyl Feelosophy oraz digital Adore, na który remiksy stworzyli czołowi producenci polskiej sceny elektronicznej. W sierpniu 2014 nakładem U Know Me Records ukazała się jego EPka “Trip To A”, w nagraniu której udział wzięli Paulina Przybysz, Justyna Święs, Novika oraz pochodzący z Chicago MC Sir Sqair Blaq.

Justyna Święs to połowa duetu The Dumplings, który został okrzyknięty największą nadzieją polskiej sceny muzycznej 2013. Ich debiut płytowy, „No Bad Days”, został wysoko oceniony przez krytykę. Album znalazł się w czołówce wielu rankingów polskich płyt 2014 roku – miejsce 4 (Gazeta Wyborcza), miejsce 5 (Uwolnij Muzykę), miejsce 9 (Onet.pl). Justyna wystąpiła gościnnie na płycie „Mamut” Fisz Emade Tworzywo, gdziezaśpiewała singlowe, przebojowe  numery „Pył” i „Ślady”. Justyna z Łukaszem Stachuro współpracowała już przy projekcie Sonar Soul współtworząc „The Dive”. Święs w projekcie Rysy odpowiedzialna jest za wokale oraz teksty.

Rysy feat. Justyna Święc – Ego

Rysy z gościnnym udziałem Justyny Święs zagrają 22 lutego w klubie Ptapty o godz. 20:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz