Sport

Dziewczyny grają w piłkę nożną

Dziewczyny grają w futbol  Foto: SP Dąbrowa

We wrześniu ruszyły zmagania w żeńskiej Poznańskiej Lidze Orliczek, w której o mistrzowski tytuł przez cały rok szkolny rywalizuje 10 zespołów. Niespodziewanie zespół ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 45 lideruje w tabeli rozgrywek.

Dziewczyny grają w futbol Foto: SP DąbrowaW każdym miesiącu rozgrywany jest turniej z podziałem na grupy, gdzie 12-latki grają w systemie „każdy z każdym”, a następnie półfinały, mecze o miejsca i finał. Jest to jedyny w kraju tego typu projekt, którego celem jest wychowanie następczyń Ewy Pajor – jednej z najlepszych polskich piłkarek oraz promocja kobiecego futbolu.

Wszystkie dotychczasowe potkania stały na bardzo dobrym poziomie, a mecze półfinałowe i finał mogłyby być ozdobą choćby finału Mistrzostw Polski U-12. Walka o mistrzowski tytuł będzie się zapewne toczyć do ostatniego turnieju – mówi nauczyciel Tomasz Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Aktualnie liderem klasyfikacji strzelców jest Kamila Wielińska z Dąbrowy, która zdobyła już 15 bramek. Tuż za nią w tym zestawieniu jest Alicja Piechocka z UKS Talenty Poznań. Przypomnijmy, że najlepsza strzelczyni może liczyć na niezwykła nagrodę wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Europarlamentu w towarzystwie rodzica i trenera.

– Do naszej ligi wciąż się można zgłaszać, bo rywalizacja zakończy się dopiero w czerwcu przyszłego roku. Jeden z ośmiu turniejów odbędzie się w hali, a zgłoszenia należy przesyłać na adres poznanska-liga-orliczek@wp.pl – tłumaczył koordynator rozgrywek Wojciech Weiss.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz