Koszykarski mecz na szczycie

Koszykarki Lidera Swarzędz  Foto: Marcin Madanowski

O 18:00 w Swarzędzu w derbach powiatu zmierzą się zespoły koszykarek AZS City Center i Lidera.

Koszykarki Lidera Swarzędz Foto: Marcin MadanowskiAkademiczki zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli z 9 oczkami, a Lider z jednym punktem mniej zajmuje 5 miejsce.

Zawodniczki ze Swarzędza mają w lidze 3 zwycięstwa, 2 porażki, notując jedno zwycięstwo mniej od poznanianek (4 zwycięstwa i 1 porażka).

W Swarzędzu liderką swojego zespołu jest znana poznańskim kibicom Aleksandra Drzewińska (Karpińska), która kilka lat reprezentowała barwy AZS kiedy ten występował w Ekstraklasie. Zdobywa średnio 15 punktów na mecz. “Zdzicha” wróciła na parkiet po ponad rocznej przerwie.

Akademiczki ostatnie dwa mecze wygrały dzięki fantastycznym ostatnim minutom meczu. W Swarzędzu na pewno emocji również nie zabraknie – jak to w derbach!

Koszykarki Foto: Wojciech Klepka