Aglomeracja

Viatoll dla osobówek

viaAUTO / GDDKiA  Foto: viaAUTO / GDDKiA

viaAUTO / GDDKiA Foto: viaAUTO / GDDKiANie lubimy płacić za autostrady, ale jesteśmy niestety na to skazani. Przynajmniej w Polsce. Teraz kierowcy samochodów osobowych będą mogli płacić za przejazd tymi trasami w podobny sposób jak kierowcy samochodów ciężarowych. Od połowy lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi ułatwienia na zarządzanych przez nią autostradach. Trzeba tylko kupić specjalne urządzenie.

Urządzenie nazywa się viaAUTO a GDDKiA oferuje je teraz w promocji. Do końca sierpnia, bądź do wyczerpania zapasów, będzie można je kupić za 100 złotych. W tej cenie otrzymujemy oczywiście niewielkie urządzenie oraz 50 złotych doładowania.

Posiadacze tego urządzenia mogą liczyć na ułatwienia, które GDDKiA na zarządzanych przez nią odcinkach autostrad A2 i A4 od połowy lipca. Zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie, a więc za pośrednictwem usługi viaAUTO. Mając zatem urządzenie można teoretycznie zaoszczędzić nieco czasu na bramkach jadąc autostradą A2 między Koninem a Strykowem oraz A4 na odcinku od Bielan Wrocławskich do Sośnicy.

Urządzenia promocji GDDKiA można kupić między innymi na stacjach BP w Poznaniu na Rondzie Obornickim, ul. Dąbrowskiego 543 oraz w Swarzędzu na ul. Poznańskiej.

panorama autostrada a2 Foto: Autostrada Wielkopolska SA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz