Centrum

Są przejścia z pewnym przejściem

Policja przy Galerii MM  Foto: A. Michalkiewicz

Policja przy Galerii MM Foto: A. MichalkiewiczW Poznaniu komunikacyjnych niedoróbek czy wręcz absurdów niestety nie brakuje. Jednym z takich przykładów może być przejście, czy raczej jego brak na al. Marcinkowskiego. Miejsce to nadspodziewanie często patrolowane jest przez poznańską drogówkę.

W tej chwili wysiadając z bimby i chcąc iść na Św. Marcin lub do pobliskiej galerii MM by korzystać z przejścia dla pieszych trzeba iść… w przeciwnym kierunku. Wiele osób wybiera jednak krótszą, ale “nielagalną” drogę przez toowisko.

Na ostatniej sesji Rady Osiedla Stare Miasto została przyjęta uchwała opiniująca jeden z wariantów stworzenia nowego przejścia dla pieszych na al. Marcinkowskiego.

Zarząd Dróg Miejskich, odpowiadając na moją prośbę, przedstawił radzie dwa warianty udogodnień dla pasażerów przystanku tramwajowego przy al. Marcinkowskiego – relacjonuje Paweł Sztando, Radny Oseidla Stare Miasto – Radni przychylili się do wariantu zawierającego możliwość wyznaczenia przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe oraz przez jezdnię zachodnią al. Marcinkowskiego.

Koszt wykonania takiego właśnie przejścia to 20.000 złotych netto. Niestety w tej chwili ani Rada Osiedla, ani Zarząd Dróg Miejskich nie nie mają bejmów na budowę nowego przejścia. Radni chcą przekonać władze miasta oraz radnych miejskich, aby inwestycję rozpocząć jeszcze w tym roku.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz