Centrum

Kolorowe śniadanie przy kolorowych schodach

Kolorowe schody przy moście Bolesława Chrobrego  Foto: Takmaj | Maja Wrońska art

Kolorowe schody przy moście Bolesława Chrobrego Foto: Takmaj | Maja Wrońska artMiały być kolorowe schody przy ul. Chwiałkowskiego, ale ich malowanie szło jak… po schodach. Urzędnicy widzieli same problemy, zatem projekt nie został jeszcze zrealizowany. Udało się natomiast pomalować schody przy Moście Chrobrego. Będzie można to uczcić podczas pikniku nad Wartą, który odbędzie się już w sobotę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania do wspólnego świętowania otwarcia najbardziej kolorowych schodów w mieście!

Dokładnie dwa lata temu dosyć spontanicznie wpadliśmy na pomysł pomalowania schodów przy ul. Chwiałkowskiego, łączących Górną i Dolną Wildę – mówią pomysłodawcy pikniku. Bejmy wygrane w konkursie „Centrum Warte Poznania” za Miejskie Regały Książkowe chcieli przeznaczyć na kolejne działania miejskie, w które zaangażować mieli być poznaniacy. Chcąc poprowadzić cały projekt zgodnie z prawem i przy współpracy z jednostkami miejskimi, postanowiliśmy zwrócić się do ZDMu o zgodę na pomalowanie schodów… – wspominają. Historia ta nie ma happy endu, ale jest szansa na ciąg dalszy.

Udało się natomiast pięknie pokolorować inne schody, które znajdują się przy Moście Chrobrego. Z okazji otwarcia tych schodów poznaniacy są zaproszeni na niezobowiązujący piknik, który podsumuje “wspinaczkę” po przeróżnych poznańskich schodach, jaką odbyli pomysłodawcy z Ulepsz Poznań.

To sympatyczne wydarzenie odbędzie się w sobotę 5 lipca. Oto plan działań:

11:00 – przyjdź na Śniadanie nad Wartą, koniecznie weź ze sobą kolorowy smakołyk do podzielenia się z innymi i kocyk. Będzie kawa, ciastka i inne pyszności (w pierwszej kolejności dla osób, które wsparły projekt malowania via portal PolakPotrafi.pl)

11:30 – warsztaty dla najmłodszych: “Chodź, pomaluj nasz świat”

12:00 – uroczyste otwarcie schodów z udziałem przedstawicieli Rada Osiedla Stare Miasto

12:15 – sesja zdjęciowa “Kolorowi Poznaniacy”, czyli dla chętnych osób indywidualne, darmowe zdjęcia na kolorowych schodach; zdjęcia stworzy Tomek Hejna, autor: Poznań na fotografiach

13:00 – koniec końców i sprzątanie po śniadaniu 🙂

Mile widziane kolorowe stroje, bańki mydlane i latawce!

Śniadanie nad Wartą Foto: Ewelina i Marta

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz