Aglomeracja

Złodzieje benzyny za kratkami

Stacja benzynowa   Foto: CC

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali złodziei kradnących paliwo na stacjach benzynowych. Nielegalnie zatankowali auta na ponad 4 tys. zł

Stacja benzynowa  Foto: CCPierwszy zatrzymany to 20-letni mieszkaniec gminy Swarzędz. Kradł paliwo poruszając się pojazdem Opel Corsa na kradzionych tablicach rejestracyjnych. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do 11 kradzieży paliwa ze stacji paliw z rejonu Nowego Miasta, na łączną kwotę ok. 1900 zł. Ponadto sprawca przyznał się do kradzieży 10 kompletów tablic rejestracyjnych z terenu powiatu poznańskiego. Młody mężczyzna nie był wcześniej karany.

Policjanci ustalili także drugiego sprawcę kradzieży paliwa – 40-letniego poznaniaka. Podczas zatrzymania mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mu 15 zarzutów kradzieży paliwa z terenu Nowego Miasta na łączną wartość ok. 2300 zł.

Ilość czynów dotyczących kradzieży paliwa popełnionych przez tego sprawcę jest jednak większa. Jak ustalili policjanci dopuścił się on podobnych czynów na terenie innych jednostek powiatu poznańskiego. Był już wcześniej karany za kradzieże, przywłaszczenie, oszustwo i kradzież z włamaniem.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione kradzieże odpowiedzą przed Sądem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz