Aglomeracja

Dzieci świata będą gościły w wielkopolskich domach

Spotkanie_Brave_Kids w Puszczykowie  Foto: A.Berczyńska

W Puszczykowie rozpoczął się program edukacyjny Brave Kids. Kilka wielkopolskich rodzin zgłosiło już chęć zaproszenia do swoich domów dzieciaków z Maroka, Brazylii, Izraela, Syberii i Portugalii.

Spotkanie_Brave_Kids w Puszczykowie Foto: A.BerczyńskaIdeą przedsięwzięcia jest wyzwalanie z ograniczeń społecznych. Cel realizuje się poprzez spotkania dzieci wielu środowisk i tradycji. Często pochodzą one z terenów dotkniętych ubóstwem, ale także z krajów zachodnich borykających się z problemami współczesnego świata.

W minioną środę spotkali się mieszkańcy Puszczykowa i okolic, którzy chcą być częścią przedsięwzięcia. Na początek wyemitowano film „Brave Kids – Dzieci Świata”, przedstawiający ideę projektu. Dokument bawił i jednocześnie wzruszał, tak jak sam projekt, który wzbudza ogrom emocji.

Początkowe obawy, czy uda nam się porozumieć, czy dzieci będą szczęśliwe w naszym domu bardzo szybko zmieniają się w radość i energię, mówiła podczas spotkania w Puszczykowie koordynatorka projektu Anna Mieszała.

Przed filmem rodziny były zainteresowane samą ideą projektu, a wraz z napisami końcowymi wpisywały się na listę domów goszczących, mamy już pierwszych chętnych. Powtarzam przy każdej okazji – to najpiękniejszy projekt świata, pokazuje siłę odważnych dzieci z całego globu, a także otwartość polskich rodzin, które współtworzą podkreśla koordynatorka BraveKids.

Po pokazie filmu koordynatorzy projektu i rodziny, które gościły dzieci w ubiegłym roku chętnie odpowiadali na pytania gości spotkania. Jednocześnie można było dowiedzieć się, jak zgłosić się do projektu. Co czeka osoby, które chcą współtworzyć Brave Kids w tym roku?

– Przede wszystkim poszerzanie horyzontów oraz dużo zabawy – mówi Anna Mieszała. – Jestem doskonałym przykładem tego, że historia Brave Kids nie kończy się, gdy dzieci wyjadą z Polski. Dalej żyję tym projektem. Mam nadzieję, że również w tym roku poznańskie, rodziny zaangażują się w przedsięwzięcie. Mamy pierwszych chętnych, jednak wciąż szukamy domów otwartych na tę wspaniałą przygodę – dodaje koordynator Brave Kids w Puszczykowie.

Zgłoszenia do projektu cały czas trwają. Jeśli Ty też chcesz dołączyć do rodzin goszczących, zgłoś się już dziś! Wystarczy wysłać wiadomość na adres anna.mieszala@gmail.com

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz