Luboń

Nowe porządki w Luboniu

pługopiaskarka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

pługopiaskarka Foto: lepszyPOZNAN.pl / agUsługami komunalnymi w Luboniu zajmować się będzie w tym roku spółka KOM-LUB. Właśnie została podpisana umowa w tej sprawie. Firma odpowiadać będzie między innymi za odśnieżanie, dbanie o zieleń i porządek na ulicach.

W nowym roku kontynuujemy prace nad likwidacją barier architektonicznych, zależy mi również na utrzymaniu we wzorowym porządku naszych placów zabawpowiedział Mikołaj Tomaszyk, zastępca Burmistrza Miasta Luboń – jestem przekonany o tym, że załoga KOM-LUB z której jestem zadowolony jak zwykle sprosta moim i naszych mieszkańców oczekiwaniom.

W poprzednim roku w Luboniu wydano niemal 500.000,00 złotych na zimowe utrzymanie dróg. Było to konieczne od grudnia 2012 niemal do końca marca 2013 roku. W ostatnich pięciu latach piaskarki wykonały najwięcej kursów w 2010 roku. Kosztowało to wtedy miasto ponad 570.000,00 złotych. Najwięcej dzięki sprzyjającej aurze wydano zimą 2011 roku, kiedy to zapłacono zaledwie 220.000,00 złotych.

Zależy mi na tym, by finansowanie takich prac jak koszenie traw, wyrównywanie ulic, czyszczenie kanalizacji, zamiatanie ulic, czy też akcja zima, było na dotychczasowym poziomie z jeszcze większym nastawieniem na jakość usług – podkreślił Mikołaj Tomaszyk.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz