Porzóndek musi być! Tak mawiali nasi przodkowie i tak też było. Czasy się zmieniły i słynne poznańskie zamiłowanie do porządku nie zawsze jest niestety widoczne. Często narzekamy między innymi na to, co można zobaczyć i… poczuć na Starym Rynku i sąsiednich uliczkach. Ma się to zmienić.
Z nadzieją przyjąłem informację, iż miasto w tym roku rozpoczęło akcję mycia płyty Starego Rynku oraz ulicy odchodzącej od niej, a będącej od niedawna deptakiem, czyli Wrocławskiej – poinformował Paweł Sztando radny osiedla Stare Miasto – Miasto zamierzało rozpocząć regularne, cotygodniowe mycie płyty od przyszłego roku i tym bardziej cieszy, że już teraz podjęło działania.
Jest być może również szansa, że także inne uliczki w pobliżu Starego także będą choć od czasu do czasu myte, w zależności od potrzeb.
Współpraca radnych osiedlowych ze Starego Miasta z władzami Poznania przynosi pierwsze efekty, przypomnę również, że od tego miesiąca wokół Starego Rynku pojawiło się 20 dodatkowych koszy na śmieci – co ważne – dużych i estetycznych – dodaje Paweł Sztando – czekamy na wdrożenie kolejnych postulatów z sierpniowej wizji lokalnej, do których realizacji zobowiązało się miasto.



![Cytadela 2020 [ZZM] (15) Foto: Cytadela 2020 [ZZM] (15) Foto:](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2022/01/7Ls642-313x168.jpg)





![Mistrzostwa Polski w hokeju na trawie w Poznaniu 1938 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC domena publiczna Mistrzostwa Polski w hokeju na trawie w Poznaniu 1938 [IKC NAC] Foto: NAC / IKC domena publiczna](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/01/921RWJ-313x168.jpg)







Dodaj komentarz