Złoto dla Polaków!

Złoto dla Polaków!  Foto: Adam Osiński

Złoto dla Polaków! Foto: Adam OsińskiJuż pierwszego dnia odbywających się na Termach Maltańskich Mistrzostw Europy Juniorów nasza sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym zdobyła złoty medal. Polacy płynęli w składzie Jan Hołub, Maciej Falaciński, Rafał Bugdoł oraz Sebastian Szczepański uzyskując łączny wynik 3:21,71 s. To także nowy rekord reprezentacji Polski na tym dystansie.

Srebrny medal wywalczyli zawodnicy z Rosji – 3:22,61 s., a brąz reprezentanci Niemiec – 3:22,72 s.

Ozdobą zawodów były trzy rekordy Mistrzostw Europy Juniorów, dwa z nich padły w konkurencjach indywidualnych, jeden w sztafecie, autorem pierwszego był Rosjaninin Grigorij Tapasevich na 100m stylem grzbietowym (54,63 s.), drugi w wykonaniu Ukrainki Viktoriyi Solntsevy w sprincie na 50 m stylem klasycznym (30,83 s.) – relacjonuje Ewa Szumowska, przedstawicielka organizatorów – w czasie lepszym od rekordu mistrzostw Europy pływały również Rosjanki w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym – 3:42,58 s., zaledwie 0,06 sekundy do podium zabrakło Wojciechowi Wojdakowi w wyścigu na 400 m stylem dowolnym.

Ostatecznie z wynikiem 3:51,80s. Wojciech Wojdak zajął czwartą pozycję. Z rezultatem 3:50,47s. zwyciężył Czech – Jan Micka.

W finale wyścigu 50 m stylem klasycznym piątą lokatę z rezultatem 32,32s. zajęła Dominika Sztandera. Szóste miejsce na 50 m stylem motylkowym wywalczył Mateusz Chaba (24,64s.), natomiast ósma na 400 m stylem zmiennym była Jowita Sieoczyk (4:58,82s.).

Zawody pływackie są niezwykle emocjonujące, zatem zachęcamy do kibicowania. Zmagania juniorów w pływaniu może z trybun obserwować aż 3.800 osób. Wstęp na nie podczas Mistrzostw jest bezpłatny.

Niedziela 14.07

Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu na Termach Maltańskich - Poznań 17.12.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter