Na widelcu

Burak przed Browarem zdrowia doda!

Aktorzy serialu „Przepis na życie”, wcielą się w rolę warzywnych ekstremistów, a burak zachęcać będzie do zdrowego trybu życia. W weekend przed Starym Browarem rozdawane będą EKOzestawy, przypominające o konieczności włączenia owoców i warzyw do codziennej diety

Nie-badz-burak-jedz-warzywa-twarze-akcji Foto: materiały prasoweFundacja All For Planet związana z poznańskim Allegro rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną „Nie bądź burak, jedz warzywa!”, której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz przekonanie Polaków do zmiany nawyków żywieniowych. Z badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że już ponad 60% Polaków cierpi na otyłość, a co piąte dziecko dotknięte jest nadwagą

Nadwaga i otyłość to coraz poważniejszy problem. Jedynie 7% Polaków je owoce i warzywa do każdego posiłku, prawie 40% zapomina o ich jedzeniu w ciągu dnia.

Zbilansowana dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, które dostarczają organizmowi witam i niezbędnych minerałów. Dzięki zawartości składników odżywczych warzywa i owoce nie tylko wspierają metabolizm, poprawiają wygląd włosów i paznokci, ale także wzmacniają odporność i dodają energii. Zrównoważona dieta powinna opierać się na kilku niewielkich posiłkach w ciągu dnia oraz piciu dużej ilości wody czy soków owocowych. Polacy niestety wciąż opierają dietę na jednym, sytym daniu oraz słodkich napojach, mówi dietetyk Agnieszka Liczbańska-Śmieszek.

warzywa-statystyki

Hacen Sahraoui i Rafał Rutkowski, znani m.in. z serialu „Przepis na życie”, w czteroodcinkowym mini serialu stworzonym na potrzeby akcji pokażą co czeka tych, którzy wykluczają z diety owoce i warzywa.

[vimeo]http://vimeo.com/68171497#[/vimeo]

Warzywnym ekstremistom towarzyszyć będzie przekorny Burak – atrybut kampanii. Udział buraka w akcji nie jest przypadkowy – informuje Krzysztof Śpiewek z Fundacji –warzywo to stanowi panaceum na dolegliwości cywilizacyjne, chroni organizm przed zmęczeniem, leczy stres, depresję, zaburzenia snu. Burak jest też najskuteczniejszym warzywem w walce z rakiem.

owoce-statystyki

Buraka wraz z promotorami rozdającymi warzywa spotkać będziecie mogli w sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca), w okolicach Starego Browaru, na ulicy Półwiejskiej, na Placu Wolności i na Starym Rynku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz