DLA STUDENTA

Zbuduj sobie robota!

CybAiRBot 2012 czyli Festiwalu Robotyki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Politechnika robotami stoi! Nie tylko kształci najlepszych konstruktorów, organizuje także walki sumo robotów a w piątek zaprasza na konkurs robotów stworzonych przez studentów drugiego roku Informatyki.

CybAiRBot 2012 czyli Festiwalu Robotyki Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWydarzenie uzupełnione będzie cyklem prelekcji i wykładów skierowanych głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich nauczycieli, ale także do wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami.

Studenci i naukowcy Politechniki przybliżą procesy tworzenia zespołowych projektów elektronicznych, począwszy od zdobywania wiedzy, poprzez przygotowania i wykonanie, aż do prezentacji i wykorzystania ich projektów.

Stawiamy na przystępność przekazywanych informacji, bowiem prawie każdy ze studentów jeszcze kilka miesięcy temu nie miał pojęcia o tego typu projektach. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach programistycznych i architektonicznych dotyczących niektórych elementów tworzenia robota, które odbędą się pod okiem najzdolniejszych studentów, informuje Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej.

Wysłuchać będzie można wykładów dotyczących kreatywności, a wykładowcy udowodnią jak niewiele potrzeba środków, a tylko chęci aby stworzyć własne urządzenie, które zrobi co tylko chcemy!

RoboDay 2013, odbędzie się 7 czerwca 2013, o godzinie 11:45 w sali nr 4 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2.

Zawody Sumo Robotów - CybAirBot 2010 - Politechnika oznańska 8.05.2010 r. Foto: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz