Sport

13 Poznań Maraton. Malta wypadła z trasy!

12 Poznań Maraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Na 54 dni przed rozpoczęciem poznańskiego maratonu organizatorzy przyjęli już ponad 2.700 zgłoszeń, to o 700 więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze. Tegoroczny bieg będzie miała inną niż do tej pory trasę, zwiększony został także limit zawodników.

12 Poznań Maraton Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Zwiększająca się każdego roku frekwencja, spowodowała zmianę lokalizacji mety maratonu, biegacze nie zobaczą już Malty, która w ostatnim roku pokazała, że jej możliwości zostały maksymalnie wyczerpane. Zawodnicy pobiegną nową trasą z nowym miejscem startu i mety.

„Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, stworzymy taką infrastrukturę biura zawodów oraz mety, która w organizacji wyniesie poznański maraton na zdecydowanie wyższy poziom niż dotychczas” – mówi Dyrektor Maratonu Maciej Mielęcki. „Zwiększymy ilość szatni, prysznicy oraz punktów do odbioru pakietów startowych i masaży, a samą strefę mety zdecydowanie wydłużmy – wymienia Dyrektor Mielęcki. MTP, to ścisłe centrum, bliska lokalizacja dworca PKP, PKS, szybki dojazd z lotniska oraz pobliskie miejsca parkingowe na blisko 2 tysiące miejsc, pozwolą zawodnikom na łatwy i komfortowy dojazd do biura zawodów. Ponadto organizatorzy zwiększyli limit zawodników do 7 tysięcy oraz zmienili godzinę startu na 9:00.

12 Poznań Maraton - I okrążenie Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Na terenie MTP zostaną również zorganizowane targi sportowe, które w tym roku po raz pierwszy występować będą pod nazwą Poznań Sport Fair. Odwiedzający będą mieli nie tylko okazję na zapoznanie się z ofertami firm skierowanych do biegaczy, ale również innych dyscyplin sportowych: sprzętu i odzieży rowerowej, akcesoriów i odzieży do sportów zespołowych, rakietowych, outdoorowych, indoorowych, zimowych oraz wielu innych.

Jednopętlowa trasa, o której od lat marzyli zawodnicy, koszulka techniczna oraz nagrody: najnowszy model Volvo V40, czy wyjazd na Maraton do Stolicy Japonii, to tylko kilka z nielicznych atrakcji, jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji poznańskiego maratonu. „Nie spoczniemy na laurach, mamy w zanadrzu jeszcze kilka niespodzianek. Wkrótce prezentacja medalu maratońskiego, jak zwykle związanego z jubileuszem” – zapowiada nie zdradzając więcej szczegółów Monika Prendke z biura prasowego maratonu.

13.Poznań Maraton wystartuje z ulicy Grunwaldzka w niedzielę 14 października o godzinie 9:00. Informacje i zapisy: www.marathon.poznan.pl.  Opłata startowa wynosi: 90,00 zł.

12 Poznań Maraton - I okrążenie Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz