LE: Lech Poznań – AIK Solna 1:0 (0:0)

liga europy logo  Foto: uefa

liga europy logo Foto: uefaTydzień temu poznański Lech dołączył do grona siedmiu polskich drużyn które walcząc o awans do LE przegrały na wyjeździe 3:0. Co gorsze jak dotąd żaden z zespołów nie zdołał odrobić straty i awansować dalej. Czy Kolejorz zdoła to zmienić i być pierwszym któremu się uda?

1 - 0

AIK Solna (Allmänna Idrottsklubben Solna)

• 22:00 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 21:59 O tyle o ile pierwsza połowa w wykonaniu zawodników Kolejorza pozostawiała wiele do życzenia to już druga część spotkania była o wiele lepsza. Obfitowała w wiele akcji ofensywnych Lecha ale niestety także efektownych strat piłek w ich wykonaniu. Fakt jest faktem Lech odpada z rozgrywek.
  • 90+4 Koniec spotkania.
  • 90'+2 Kartka dla Ubiparipa za faul.
  • 90' Spotkanie potrwa jeszcze 4 minuty.
  • 88' Rzut rożny dla gości.
  • 85' Karikari za faulu na Wołąkiewiczu
  • 84' Lech: Wilk za Lovrencsicsa
  • 84' Lovrencsics wrzuca w pole karne... tylko do kogo.
  • 83' AIK: Karikari za Lundberga
  • 81' Murawski zmarnował świetną okazję do strzelenia gola... przestrzelił i to solidnie. Po chwili kolejna zmarnowana sytuacja. Tym razem Ubiparip... strzał na bramkę i niecelnie.
  • 80' Za zwlekanie z rozpoczęciem gry kartkę zobaczył Turina.
  • 80' AIK: Tjensrtom za Mutumbę
  • 76' Lechici w natarciu. najpierw atak główkowy wybity, potem Możdżeń wolejem próbował posłać piłkę do bramki ale źle się złożył i nie trafił poprawnie w piłkę.
  • 75' Kolejna groźna akcja Lecha, Lovrencsics podawał z lewego go rogu karnego do Ceesaya na prawą stronę ale zrobił do za mocno, piłka o mało nie wyleciała na aut.
  • 74' Lovrencsics tuż przy linii rozpoczynającej pole karne podał do Ubiparipa! Ten nie do końca opanował piłkę mając dwóch obrońców przed sobą i niestety stracił piłkę.
  • 71' Mateusz Możdżeń zaskoczył Turinę strzałem z grubo ponad 20 metrów i umieszczając piłkę w siatce!
  • 68' Borges na spalonym! Można mówić o dużym szczęściu zawodników Kolejorza.
  • 67' Szansa Arboledy! Głową posłał piłkę prosto w Turinę.
  • 66' Lalawele faulował Lovrencsicsa ale obyło się bez kartki, Sędzia tylko upomniał zawodnika że więcej nie będzie tolerował takich zagrań.
  • 63' Lovrencsics ładnie ograł dwóch obrońców pobiegł wzdłuż pola karnego. Postanowił podać w pole karne... ale do kogo?
  • 59' Lech: Ubiparip za Toneva
  • 58' Lech: Bereszyński za Trałkę
  • 57' Bereszyński szykuje się do wejścia na boisko.l Otrzymuje jeszcze kilka wskazówek od trenera. Pytanie za kogo będzie grał Bereszyński.
  • 55' Ceesay strzela z około 20 metrów. To miało potencjał by wlecieć do siatki jednak niestety niewiele zabrakło do szczęścia a piłka opuściła pole gry.
  • 53' Lechici bawią się w "głupiego jasia" podając piłkę w powietrzy między sobą... w końcu Możdżeń postanowił strzelać z dystansu... chyba jednak za dalekiego dla niego bo nawet się dobrze nie złożył.
  • 51' Błąd napadu Lecha. Piłka w polu karnym za daleko zagrana i koniec akcji.
  • 50' Danielsson strzelał z dystansu. Burić z problemami złapał piłkę.
  • 50' Borges wywalczył rzut rożny.
  • 49' AIK ponownie w natarciu, widać że zawodnikom mało jest zaliczki z poprzedniego meczu. Borgesowi niewiele zabrakło by skierować piłkę w światło bramki ale na szczęście dla poznaniaków nie doszedł do piłki.
  • 45' Groźnie zaczynają goście! Najpierw Borges próbował wbijać piętą do bramki Lecha później Mutumba. Piłka odbyła się od upadającego na murawę Burića i jest rzut rożny.
  • 45' Rozpoczynamt drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Ceesay wślizgiem zatrzymał Borgesa. Aut dla gości na wysokości pola karnego Lecha.
  • 42' Wrzutka do Możdżenia na piąty metr przed bramką. Jest sam na sam z Turiną! Strzela prosto w bramkarza!
  • 41' Rożnyu dla Lecha, wykonuje Tonev.
  • 40' Nieporozumienie między Ceesayem a Trałką i o mały włos goście mieli okazję do przejęcia piłki. Na szczęście oni byli tak samo zakoczeni podaniem 😉
  • 39' Ahman-Persson dosyć brutalnie faulował Henriqueza za co zobaczył żółtą kartkę.
  • 33' Turina został upomniany przez arbitra za grę na czas.
  • 31' Gra powietrzna chciało by się powiedzieć.., piłka prawie nie dotykała murawy przez chwilę. Podanie do Lovrencsicsa ten próbuje przy linii kończącej boisko wbiec w pole karne ale chyba mu się nogi pomyliły bo próbował przedrzeć się przez obronę wypuszczając piłkę płasko po murawie ale odbił ją nieudolnie od zawodników przeciwnej drużyny i mamy wznowienie od bramki Turiny.
  • 29' Lovrencsics nie opanował piłki i strata w momencie kiedy Kolejorz miał okazję do groźnej kontry.
  • 28' Borges po zderzeniu z Ceesayem próbował chyba wymusić faul ale po chwili wstał i jak gdyby nigdy nic potruchtał przed siebie.
  • 26' Dużo szczęścia mieli zawodnicy Lech. Borges uwolnił się po błędzie obrony wbiegając w pole karne jednak sędziowie dopatrzyli faulu na jendym z obrońców Lecha.
  • 26' Lovrencsics faulowany.
  • 22' Lovrencsics podaje do Możdżenia w pole karne wysoko ale niestety Możdżeń nie zdołał przejąć podania.
  • 19' Lovrencsicsa błąd w środku pola i strata piłki. Jego błąd naprawia na szczęście inny zawodnik.
  • 17' Zagrożenie dla bramki Burića! Borges przed polem karnym podaje do niekrytego kolegi ten strzela ale niecelnie.
  • 15' Lovrencsics po błędzie obrony znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Za długo zwlekał i jego strzał został odbity. Piłka jeszcze trafiła do Możdżenia który bez namysłu strzelił płasko po murawie jednak bramkarz dobrze ustawił się i wybił na rożny.
  • 13' Mutamba podał do Lundberga na lewą stronę, próbował go jeszcze Ceesay powstrzymywać ale piłka została zagrana w pole karne do Borgesa. Na szczęście za wysoko i niecelnie.
  • 10' Trałka pospieszył się z podaniem do Murawskiego w kierunku pola karnego. Muraś nie musiał nawet ruszać do piłki bo jasnym było że nie zdąży do niej dobiec.
  • 6' Dobry pomysł Cessaya by z prawej strony pola karnego zagrać w pole karne jednak zabrakło osoby, która skieruje piłkę do brami.
  • 5' Wszystko wskazywało że Henriquez wywalczył rzut rożny dla Lecha ale sędzia ku zdziwieniu kibiców i samych zawodników podyktował wznowienie gry przez bramkarza gości Turina.
  • 1' Aut dla Lecha na wysokości pola karnego AIKu jednak bez zagrożenia dla bramki.
  • 0' Zawodnicy Kolojorza grają ubrani w biało niebieskich strojach a goście żółto-czarnych
  • 0' Kibice gości już od samego początku zapalili race 🙂
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 19:57 "Kolejorz, chcemy awansu" taką przyśpiewką przywitali zawodników Lecha kibice 🙂
  • 19:53 W sektorze kibiców przyjezdnej drużyny widzimy grupę około 200 osób. Kibiców Kolejorza jest około 20000.
  • 19:50 Witamy serdecznie! Już za dziesięć minut drugi mecz Lecha Poznań z AIK Solna.