Lech Poznań – AIK Solna (fotorelacja)

Eliminacje Ligi Europejskiej - Lech Poznań - AIK Solna. Stadion Miejski 9.08.2012 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niestety mimo zapowiedzi awansu Lech Poznań odpadł z rozgrywek Ligi Europejskiej szybciej niż zakładał. Zaliczka jaką wypracowali Szwedzi w pierwszym spotkaniu (0:3) okazała zbyt wysoka by ja odrobić i zwycięstwo (1:0) w Poznaniu nie dało pożądanego rezultatu.

Chciałbym pogratulować AIKowi wygranej dwoma bramkami i awansu – powiedział po spotkaniu trener poznaniaków Mariusz Rumakważam że pomimo przegranej zagraliśmy dobry mecz. Dodał również, że jest dumny ze swojego zespołu. W pierwszej połowie zawodnicy nie grali tak jakbym tego sobie życzył, trzech napastników nie grało dobrze – wyjaśnił – dlatego na drugą połowę zagrałem va-banque i wpuściłem czwartego napastnika.

Trener Kolejorza zapytany o cenę występu Kebby Ceesaya stwierdził “chcemy zawodników którzy podniosą jakoś zespołu a nie będą tylko kolejnymi zawodnikami. Patrząc na dzisiejszy mecz Keby Ceesaya to mogę powiedzieć że to właśnie takich zawodników nam trzeba”.