POZnań

Spójrz na dawny Poznań

Mały rycerz  Foto: sxc

Mały rycerz Foto: sxcJak duży był Poznań przed wiekami i gdzie przebiegały jego granice? Co się działo na Ostrowie Tumskim gdy zamieszkiwali go wojowie? Z ilu elementów składa się zbroja rycerska? Na wszystkie te i zapewne wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź już w najbliższy weekend podczas Pikniku z widokiem na dawny Poznań.

Na ostatni tegoroczny Piknik rodzinny Galeria Malta zaprasza tych, którzy fascynują się archeologią, historią lub interesuje ich dawny Poznań – zachęcają organizatorzy – zarówno pasjonaci, jak i ci którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z historią przeniosą się w czasie i przekonają się, jak wyglądało życie w Średniowieczu.

Zapraszamy szczególnie na wykłady o Ostrowie Tumskim, które przygotowało Muzeum Archeologiczne. Podczas Pikniku będzie można także z bliska zobaczyć rycerza w pełnym rynsztunku, ale również podejrzeć jak pracują rzemieślnicy. O swoim rzemiośle opowie i zaprezentuje narzędzia kowal. Tajemnice działania niektórych roślin zdradzi natomiast zielarka. Podobnych atrakcji będzie więcej.

Będą oczywiście również konkursy dla małych i większych gości Pikniku.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – zapewniają organizatorzy – przygotowaliśmy dla nich warsztaty plastyczne, podczas których odbędzie się wielkie malowanie poznańskiego grodu, a także ćwiczenia ruchowe z chustami Klanzy.

Na Rodzinny Piknik z widokiem na dawny Poznań zapraszamy do Galerii Malta w niedzielę (12.08) od godziny 13:00 do 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz