Aglomeracja

Kolejna atrakcja na Malcie

Kolejka Górska Adrenaline - Malta Ski  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejka Górska Adrenaline - Malta Ski Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNajnowsza atrakcja to kolejka górska Adrenaline. Dzisiaj wieczorem zostanie ona oficjalnie i uroczyście otwarta.

Wszystko rozegra się obok stoku narciarskiego. Na poznańską Maltę zawita teatr szczudlarzy „Z głową w chmurach”.  Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka różnych kultur i miejsc w wykonaniu Goorala z załogą.

Po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej będzie można osobiście wypróbować Kolejkę Górską Adrenaline. Z okazji otwarcia przejazd kosztować będzie tylko złotówkę.

Tor kolejki o długości 500 metrów zbudowany jest na filarach, nad istniejącym torem saneczkowym. Prowadzi licznymi zakrętami i pętlą zakręconą 360 stopni. Zjazd po torze oplatającym zielony stok gwarantuje zarówno niezłą dawkę adrenaliny jak i pozytywnych emocji. Dwuosobowe wagoniki jeździć mogą po torze z prędkością około 40 km na godzinę! Wagoniki wyposażone są w pasy bezpieczeństwa i hamulce. Kolejka w przeciwieństwie do toru saneczkowego czynna jest natomiast cały rok, nawet podczas śnieżnej zimy.

Uroczyste otwarcie kolejki rozpocznie się dzisiaj (6.05) o godzinie 20:30.

Za zjazd kolejką od poniedziałku do piątku zapłacimy 7,00 złotych, a w weekend i święta 9,00 zł (3 zjazdy 19,00 zł / 24,00 zł, a 5 zjazdów kosztować będzie 30,00 zł i 35,00 zł).

Kolejka Górska Adrenaline - Malta Ski Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz