Aglomeracja Swarzędz

Swarzędz rozdaje laptopy

Przekazanie sprzętu komputerowego w Swarzędzu  Foto: T.Radziszewska, UMiG Swarzędz

Gmina Swarzędz po raz drugi przekazała sprzęt komputerowy z internetem dla najbiedniejszych mieszkańców w ramach unijnego programu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.

W pierwszej edycji projekty zakończonej w 2009 roku 100 rodzin zostało bezpłatnie wyposażonych w nowoczesne laptopy z dostępem do internetu. 20 lutego 2012 roku, podczas uroczystości w swarzędzkim Ośrodku Kultury, sfinalizowana została już II edycja projektu Tym razem laptopy wraz z licencjami i sprzętem dodatkowym, niezbędnym do dostarczenia i obsługi internetu otrzymało kolejnych 60 rodzin Po przejściu odpowiednich szkoleń będą one mogły w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, jakie niesie ze sobą cyfrowy kontakt ze światem.

Dodatkowo w ramach unijnego projektu gmina zakupił 60 komputerów stacjonarnych dla gminnych szkół, bibliotek oraz Ośrodka Pomocy Społecznej:

Burmistrz Anna Tomicka podkreśliła, że Swarzędz – jako pierwszy samorząd w Wielkopolsce – potrafił sięgnąć po unijne fundusze na ten cel, uzyskując aż 85 proc. dofinansowania dla programu wartego ponad milion złotych. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w realizacji podobnych działań wspierają inne samorządy m.in. Suchego Lasu.

Przekazanie sprzętu komputerowego w Swarzędzu Foto: T.Radziszewska, UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz