Piłka wodna w Poznaniu

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań dołączył właśnie do grona elitarnych miast posiadających zespoły grające w piłkę wodną. Prezentacja KS Waterpolo Poznań odbyła się na basenach Term Maltańskich, a już w grudniu ta trzynastoosobowa reprezentacja Naszego miasta rozpocznie zmagania z siedmioma innymi zespołami w Mistrzostwach Polski. Pierwsze spotkania w poznańskich termach będzie miało miejsce 14 i 15 stycznia 2012 roku.

Piłka wodna, to gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych zespołów. Gra toczy się w ośmio-minutowych kwartach w basenie o minimalnej głębokości 180 cm. Pole gry ma 20x30m i na końcu ustawia się bramki 3×0,9m. Na linii bocznej znajdują się różnokolorowe linie, które wyznaczają: połowy (linia biała), pole spalone, w które nie można wpłynąć jeśli nie ma tam piłki (linia czerwona), linia rzutów karnych (linia żółta), linia strzałów bezpośrednich, z której wykonuje się rzut bez podania po faulu (kolor zielony).

Gole można zdobywać każdą częścią ciała z wyjątkiem zaciśniętej pięści. Drużyna ma 30 sekund na oddanie strzału, a zawodnicy mogą dotykać piłki tylko jedną ręką.