Sport

Piłka wodna w Poznaniu

Prezentacja zespołu KS Waterpolo Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań dołączył właśnie do grona elitarnych miast posiadających zespoły grające w piłkę wodną. Prezentacja KS Waterpolo Poznań odbyła się na basenach Term Maltańskich, a już w grudniu ta trzynastoosobowa reprezentacja Naszego miasta rozpocznie zmagania z siedmioma innymi zespołami w Mistrzostwach Polski. Pierwsze spotkania w poznańskich termach będzie miało miejsce 14 i 15 stycznia 2012 roku.

Piłka wodna, to gra sportowa dla dwóch siedmioosobowych zespołów. Gra toczy się w ośmio-minutowych kwartach w basenie o minimalnej głębokości 180 cm. Pole gry ma 20x30m i na końcu ustawia się bramki 3×0,9m. Na linii bocznej znajdują się różnokolorowe linie, które wyznaczają: połowy (linia biała), pole spalone, w które nie można wpłynąć jeśli nie ma tam piłki (linia czerwona), linia rzutów karnych (linia żółta), linia strzałów bezpośrednich, z której wykonuje się rzut bez podania po faulu (kolor zielony).

Gole można zdobywać każdą częścią ciała z wyjątkiem zaciśniętej pięści. Drużyna ma 30 sekund na oddanie strzału, a zawodnicy mogą dotykać piłki tylko jedną ręką.

Reprezentacja KS Waterpolo Poznań:

1. Tomasz Cichy – bramkarz
2. Paweł Domagała – bramkarz
3. Krzysztof Mazurek – obrońca
4. Dawid Sompolski – obrońca
5. Marcel Lange – obrońca
6. Marek Mazurek – skrzydłowy
7. Łukasz Czapliński – skrzydłowy
8. Piotr Cichy – skrzydłowy
9. Michał Zawadzki – center
10. Artur Wróbel – rozgrywający
11. Tomasz Różycki – rozgrywający
12. Jacek Maciąg – rozgrywający, kapitan
13. Marcin Czyżewski – rozgrywający
trenerem drużyny jest Tomasz Różycki

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • w Poznaniu w piłkę wodną gra się od 2005 roku,kiedy to powołano sekcję przy K.S. AZS-AWF. już szósty sezon zespoły piłki wodnej z Poznania startują w MP. Klub jest od 6 lat organizatorem największego w Polsce turnieju piłki wodnej dzieci POZNAŃ WATERPOLO CUP. a tu nagle olśnienie-elitarne miasto,zapraszamy na http://www.waterpolopoznan.pl

  • prawda!!! słyszałem też kiedyś o tym AZS AWF Poznań ,a tu kurwa brawo nagle bo są termy to zaspół powstał, ocknijcie się kurwa tępi idioci którym zależy tylko na pieniądzach,