DLA STUDENTA

AWF buduje

pamiątkowa cegła, pochodząca z lat 70. XIX wieku, a więc z czasów, gdy urodził się Eugeniusz Witold Piasecki, twórca tradycji poznańskiej AWF  Foto: WUW

pamiątkowa cegła, pochodząca z lat 70. XIX wieku, a więc z czasów, gdy urodził się Eugeniusz Witold Piasecki, twórca tradycji poznańskiej AWF Foto: WUWW piątek na Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego nowego budynku dydaktycznego. Koszt inwestycji, która ma być gotowa za rok, to 36.110.468 zł.

Nowy, pięciokondygnacyjny budynek będzie miał ponad 14.000 metrów kwadratowych. Znajdą się w nim między innymi dwie klimatyzowane sale wykładowe po 160 m. kw. każda, Zakład Neurobiologii oraz nowoczesne pomieszczenia zwierzętarni. Przeniesie się tutaj Wydział Turystyki i Rekreacji, który do tej pory korzystał głównie ze zniszczonego budynku przy ul. Rybaki.

U podwalin nowego budynku uczelni spoczęła pamiątkowa cegła, pochodząca z lat 70. XIX wieku, a więc z czasów, gdy urodził się Eugeniusz Witold Piasecki, twórca tradycji poznańskiej AWF i od trzech dekad patron uczelni – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, to najstarsza w Polsce uczelnia sportowa. Współcześnie wysoko notowana w krajowych rankingach i systemie parametryzacji, może pochwalić się liczną grupą sportowców-olimpijczyków oraz pracownikami i studentami, którzy sięgają po najwyższe nagrody. W ciągu ostatnich 4 lat podwoiła liczbę kierunków nauczania, a liczba studentów wzrosła o prawie dwa tysiące.

Baza dydaktyczna AWF to często obiekty sprzed prawie 100 lat, budynki zabytkowe, objęte ochroną konserwatorską, co utrudnia prowadzenie koniecznych napraw i remontów.

nowy budynek AWF Foto: AWF

Od lat 90. rozpoczął się „lepszy” czas dla Akademii: Wydział TiR wzbogacił się o budynek wielofunkcyjny z kortami tenisowymi (1997); oddano do użytku boisko wielofunkcyjne ze sztuczną trawą do gry w hokeja na trawie i bieżnią tartanową (1999); powstała nowoczesna Pływalnia (2001); budynek biblioteki głównej na miarę XXI wieku (2004) i halę gier sportowych (2007). Te obiekty dydaktyczno-sportowe zabezpieczają w jakiejś mierze planowaną dydaktykę w zakresie nauczanych dyscyplin sportu.

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz