DLA STUDENTA

O nauce ludzkim językiem

O nauce ludzkim językiem  Foto: Politechnika Poznańska

Kilkadziesiąt osób w czwartkowy wieczór mogło przekonać się, że nauka przydaje się w kuchni i wcale nie musi być nudna. Wszystko podczas pierwszego, z całego cyklu, seminarium informacyjnego „Partnerskie Związki? Vol.1”. Mają one pokazać jak nauka, rozrywka oraz biznes łączą się i przenikają, tworząc spójną i atrakcyjną całość.

Podczas tego pierwszego spotkania na Politechnice Poznańskiej zobaczyliśmy jak tworzona jest kuchnia molekularna, a ci, którzy byli wystarczająco odważni, mogli też przekonać się jak smakują tak przygotowane potrawy. Chętnych nie brakowało, choć część kosztowała dziwnie wyglądające napoje… ostrożnie.

Chwilę później, podczas krótkiego wykładu Tomasza Dworka, dowiedzieliśmy się ile informacji przekazujemy dobrowolnie operatorom komórkowym. Jak się okazuje poddawani jesteśmy permanentnej inwigilacji! Wszystko dzięki ciągle doskonalonym programom i urządzeniom mobilnym, które zrewolucjonizowały nasze życie. Stoją za tym także naukowcy z Politechniki Poznańskiej!

Całość zwieńczył występ kabaretu CZESUAF, który także pokazał, na swój oczywiście sposób, jaki wpływ może mieć na nasze życie zdobyta wiedza i wykształcenie.

Wszystkie spotkania realizowane będą w ramach projektu Partnerski Związek Nauki i Postępu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz