Aglomeracja

Żywy skansen na Lednicy – już dzisiaj!

Żywy skansen  Foto: lepszyPOZNAN / ag

Żywy skansen Foto: lepszyPOZNAN / agTradycyjnie już z początkiem wakacji zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego na Żywy skansen. Przez całą niedzielę na wszystkich czeka wiele atrakcji.

Jest to prezentacja rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich inscenizowana w skansenowskich obejściach i wnętrzach – wyjaśniają organizatorzy – można będzie obserwować pracę kowala, garncarza, szewca, wikliniarza, gospodyni krzątającej się w chałupie, a gospodarza w obejściu przy zajęciach gospodarskich.

Przy odrobinie szczęścia będzie można samemu spróbować ubijania masła, ale też przyjrzeć się pieczeniu chleba czy ogrzewaniu mleka na ser. Warto!

Dzieci bardzo chętnie odwiedzają również zagrody, w których obserwować mogą zwierzęta.

Odwiedzjacym Żywy Skansen przybliżone zostanie również wiejskie rękodzieło takie jak rzeźba w drewnie, plecionki ze słomy, haft pałucki i snuty oraz wyrób ozdób ze słomy i papieru.

Jak co roku na straganach będzie można także kupić wyroby ludowych twórców, rzemieślników i rękodzielników. Z pewnością nie zabraknie tradycyjnie wykonywanych smakołyków.

Na imprezę Żywy skansen zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach w niedzielę 6 lipca od 10:00 do 18:00. Bilet normalny kosztuje 13,00, a ulgowy 7,00 złotych.

Żywy skansen Foto: lepszyPOZNAN / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz