K U L T U R A smaczneGO

Zwierzowtorki – poznańskie restauracje pomagają zwierzętom

Zwierzowtorki  Foto: materiały prasowe

Zamawiając dania w kilku poznańskich restauracjach jednocześnie można pomóc zwierzętom ze schronisk. W najbliższy wtorek odbędzie się kolejna odsłona  Zwierzowtorków, czyli akcji, w ramach której uczestniczące w niej lokale część swoich zysków przekażą na rzecz bezdomnych czworonogów.

W ramach Zwierzowtorków łączymy siły z ludźmi, którym los bezdomnych czworonogów nie jest obojętny. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi lokalami będziemy zbierać fundusze, które pomogą zaspokoić bieżące potrzeby zwierzaków trafiających pod nasze skrzydła – mówi Grzegorz Iwanów, koordynator akcji z Fundacji NaszeZoo.pl. – Zebrane w ten sposób środki przeznaczamy na suchą i mokrą karmę, żwirek dla kotów oraz lekarstwa i zabiegi dla bezdomniaków, które potrzebują pilnej hospitalizacji – dodaje.

W drugiej odsłonie tego cyklicznego wydarzenia bierze udział kilka poznańskich lokali gastronomicznych: 3 Kapary, Kosteczka Pub, Hardcorowe Stejki, Pałac Jaśminowy, Kozak Pizza, Kozak Pierogi, Big Bonjour, Pezzi, YetzTu, Wypiek.

Restauracje zobowiązały do przekazania na rzecz Fundacji minimum 5% swoich dochodów uzyskanych 12 października 2021 r. (część z góry zadeklarowała przekazanie wyższych kwot).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz