K U L T U R A

Kenny Garrett wystąpił w Blue Note – zdjęcia

Kenny Garrett -  Blue Note 08.10.2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett wystąpił w piątek w klubie Blue Note. Koncert odbył się w ramach Blue Note Poznań Competition. Artysta promował swój najnowszy album „Sounds From The Ancestors”.

To był niezapomniany wieczór. Publiczność wypełniła całą klubową przestrzeń. Zanim jednak Garrett zaczarował nas swoimi dźwiękami, zapowiedział go Radek Rakowski z klubu Blue Note. Przez chwilę mogliśmy zobaczyć muzyka przemieszczającego się między publicznością, a po godzinie 20:00 na scenie pojawił się w towarzystwie muzyków na scenie. Przywitano go wielkimi brawami. Trudno jednak o inną reakcję, gdy już od pierwszych dźwięków, nawet największy laik będzie miał ciarki.

Nie był to pierwszy występ Kennego Garretta w poznańskim klubie Blue Note. Każdy jeden z nich to zawsze wspaniały, jazzowy wieczór. Koneserzy tej muzyki zapewne usatysfakcjonowani podczas piątkowego wieczoru długo zapamiętają ten czas, który niewątpliwie spodobał się każdemu, kto przyszedł z ciekawości. Te piękne emocje uwalniane z instrumentu Garretta i muzyków z jego zespołu, dotrze do wielu serc.

Pięciokrotny laureat Grammy Kenny Garrett – saksofon wystąpił na scenie z zespołem w składzie:
Corcoran Holt – kontrabas, Vernell Brown – fortepian, Samuel Laviso – perkusja, Rudy Bird – instrumenty perkusyjne.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz