POZnań

Zwiedź miasto z okien bimby lub autobusu

Linia turystyczna na GTR  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Na miłośników komunikacji czeka w weekend wiele atrakcji. W sobotę będą mogli wybrać się na wycieczkę liniami turystycznymi – nie tylko w dzień, ale także w nocy. Na trasy wyjadą tramwaj Typu I z wagonem doczepnym oraz autobus DAF MB200. 

Jak co weekend, również w najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonować będą linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę także 102. Tym razem do obsługi linii 0 zaplanowano: na sobotę skład “szybkowców” 105N, a na niedzielę – skład N+ND. Na linii 102, która uruchamiana jest tylko w soboty – tradycyjnie już – ma pojawić się “ogórek”. Natomiast na linię 100 przewidziano Jelcza PR110 i Mana (sobota) oraz Mana i Ikarusa (niedziela). W dwóch niedzielnych kursach Ikarusem (wyjazdy o godz. 11:20 i 13:10 z przystanku Poznań Główny) będzie brał udział przewodnik.

W niedzielę ponownie uruchomiona zostanie turystyczna linia historyczna H, obsługiwana tramwajem Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer (wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu). Tak jak wcześniej, ten wyjątkowy skład będzie kursował na trasie: Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Fredry – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Gajowa/Stare Zoo (bez przystanków pośrednich).

To nie koniec atrakcji. W sobotni wieczór, po raz pierwszy w tym sezonie, uruchomione zostaną turystyczne linie nocne.Poznań w wieczornej scenerii będzie można obejrzeć z pokładu wyjątkowych pojazdów.

Na linii H, wyznaczonej po stałej trasie: Plac Wielkopolski – Gajowa/Stare Zoo, kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym:

  • odjazdy z Placu Wielkopolskiego – o godz. 19:35, 20:15, 20:55, 21:35, 22:15 oraz 22:55,
  •  odjazdy z przystanku Gajowa/Stare Zoo – o godz.20:00, 20:40, 21:20, 22:00, 22:40 oraz 23:20.

Uruchomiona zostanie również linia turystyczna nr 200, na której pasażerów będzie woził charakterystyczny, żółto-szary autobus DAF MB200.Pojazdy tej linii będą kursowały na trasie: Stare Zoo – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Bukowska – Bułgarska – Grunwaldzka – Wojskowa – Wyspiańskiego – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Niezłomnych – Kościuszki – Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Most Św. Rocha – Piotrowo – Berdychowo – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Wyszyńskiego – Małe Garbary – Al. Marcinkowskiego – Plac Wolności – Ratajczaka – Św. Marcin – Rondo Kaponiera – Stare Zoo.

Odjazdy ze Starego Zoo będą się odbywać o godz. 20:00, 20:40 oraz 22:00, bez przystanków pośrednich.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz