BizNews

ZUS zaprasza na edukacyjne środy

dokumenty  Foto: freeimages.com / Milda K

II Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu zaprasza na cykl szkoleń „środy edukacyjne w ZUS”. Tym razem spotkania dotyczyć będą skrócenie okresu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej.

Jedną ze zmian, które weszły z życie od stycznia 2019 r. było wprowadzenie projektu e-akta, czyli skrócenie okresu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50 na 10 lat. Zmiana ta pociągnęła za sobą konieczność przekazywania do ZUS więcej informacji w dokumentach ubezpieczeniowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosował również program Płatnik i aplikację e-Płatnik do nowych przepisów. W związku z powyższym szkolenia dotyczyć będą nowych zasad przechowywania akt pracowniczych.

Spotkania pod tytułem “e-akta – skracamy okres przechowywania akt pracowniczych” odbędą się 6, 13, 20 i 27 marca oraz 3 kwietnia w godz. od 10:00 do 12:00 w siedzibie II Oddziału ZUS w Poznaniu, przy ul. Starołęckiej 31, sala 501.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach, proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa na adres e-mail: Poznan2-Sekretariat-2@zus.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: freeimages.com / Milda K

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz